יעלון: "מבקרי הרמטכ"ל – ראשי כנופיות"

סערת החייל היורה נמשכת: שר הביטחון יעלון תקף בחריפות את הביקורת שהושמעה על הרמטכ"ל גדי איזנקוט. "רק הרמטכ"ל יקבע את נהלי הפתיחה באש, מודאג מהאווירה הציבורית ומהעליהום על הצבא"

"עליהום על הצבא". יעלון (פלאש 90 - יהונתן סינדל)

שר הביטחון משה יעלון התייחס הערב (שלישי) שוב לסערת החייל היורה ולביקורת שנשמעת בימים האחרונים נגד התנהלות הצבא בפרשה והתבטא בחריפות נגד מה שכינה "העליהום על הצבא".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מודאג מהאווירה הציבורית, יש גל התלהמות חסר תקדים", אמר יעלון באירוע שנערך בבית חיל האוויר בהרצליה. "אני מציע שאת נהלי הפתיחה באש יקבע הרמטכ"ל ולא ראשי כנופיות".

"הרמטכ"ל יקבע נהלי פתיחה באש" (פלאש 90)

במקביל לדברי יעלון נמשך עדיין בבית הדין הצבאי בבסיס הקריה הדיון בערעור שהגישה הפרקליטות הצבאית נגד ההחלטה לשחרר את החייל החשוד למעצר פתוח.

במהלך הדיון ציטט סנגורו של החייל דברים שזה אמר במהלך חקירתו: "יריתי לו בראש, לא וידאתי הריגה, וידאתי ניטרול. זאת הייתה החלטה של שבריר שנייה. לא היה לי זמן לחשוב. זאת פעם ראשונה שאני באירוע דקירה, אותנו לימדו שכשיש ספק אז אין ספק".

החייל היורה בבית הדין הצבאי. ארכיון (פלאש 89, קורינה קרן)

מהעבר השני הציגו נציגי הפרקליטות סרטונים חדשים שמראים, לטענתם, כי לאחר הירי שביצע החייל, הוא לא הזהיר אנשים אחרים מפני מטען או כל סכנה אחרת ונראה לוחץ ידיים לאנשים שהיו במקום.