כך נראה פינוי בסיס צריפין ממצלמת הרחפן. צפו

בחודשים האחרונים הטרקטורים והכלים ההנדסיים של משרד הביטחון עומלים במרץ על פינויו של בה"ד 6 של חיל הלוגיסטיקה הממוקם בבסיס צריפין. עד כה פונו כ-250 דומים שכבר הוכשרו ובקרוב יועברו לרשות מנהל מקרקעי ישראל ועליהם יוקמו כ-400 יחידות דיור. מבט ממעוף הציפור על פינוי הבה"ד שהוקם לפני 40 שנה

בפעם הראשונה, מצלמת רחפן של משרד הביטחון מתעדת מהאוויר את העבודות הנרחבות לפינוי מחנה צריפין. טרקטורים וכלים הנדסיים שונים פינו את המבנים שבבסיס והכשירו כ-250 דונמים של קרקע שכבר הוגדרו כמובנים למסירה למנהל מקרקעי ישראל.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משרד הביטחון הודיע כי הוא ממשיך בעבודות פינוי הבסיס וכי כעת מירב העבודות מתרכזות בפינוי של בה"ד 6 שהוקם בבסיס שבמרכז הארץ לפני כ-40 שנה. בה"ד 6, בסיס ההדרכה של חיל הלוגיסטיקה, הועתק גם הוא לאחרונה לקריית ההדרכה של צה"ל בדרום.

במהלך החודשים הקרובים יפונה בסיס ההדרכה כולו ועל שטחו יוקמו כ-4,000 יחידות דיור, כך מספרים במשרד הביטחון. מנהל מחוז הדרום באגף ההנדסה והבינוי, מרק רסקין התייחס לתמונות מהאוויר ואמר: "תמונת המחנה המתפנה ממחישה בצורה הברורה ביותר את הפרויקט ההיסטורי לפינוי צריפין והעתקתו לקריית ההדרכה בנגב.