הישראלים עדיין בעד החייל היורה

79% מהישראלים תומכים בחייל היורה - כך עולה מניתוח השיח ברשת בשבוע האחרון. מנתוני חברת Buzzilla עולה כי למרות שהיקף השיח בנושא צנח משמעותית והפך לפחות מתלהם, העובדה כי נחשף מידע חדש בנושא בקושי השפיעה על רמת התמיכה בחייל

החיי היורה ומשפחתו (חדשות 2)

הציבור הישראלי עדיין עומד מאחורי החייל היורה - כך עולה מניתוח השיח בנושא ברשת. מבדיקת מחלקת המחקר של Buzzilla, המתמחה בניטור וניתוח שיח חברתי, נמצא כי 79% מהציבור בישראל תומך בירי שביצע החייל במחבל - ירידה של שלושה אחוזים בלבד משיעור התמיכה לפני שבוע.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

התמיכה הגבוהה נמשכת חרף התפתחויות שחלו בפרשה בשבוע האחרון, בהם הודעת הפרקליטות הצבאית כי החשד נגד החייל הינו הריגה ולא רצח, פרטים מהחקירה הצבאית לפיהם המפקדים טענו כי החייל הפעיל שיקול דעת מוטעה וכן הודעה רשמית של המכון לרפואה משפטית לפיו ירי החייל הוא שהרג את המחבל.

התמיכה בחייל עקבית, כך מסתמן, ומתאימה את עצמה להתפתחויות השונות בפרשה: מניתוח השיח נראה כי העובדה שהמחבל אכן נהרג כתוצאה מהירי מהווה כלי הסברה והצדקה עבור התומכים בחייל - לדבריהם, הקביעה מוכיחה כי החייל פחד על חייו וירה במחבל מתוך הגנה עצמית.

הציבור מאחורי החייל (Buzzila)

בנוסף, העובדה כי הממצאים דווחו על ידי פתולוג ערבי הפכה למושא ללעג עבור חלק מהמשתתפים בשיח הציבורי, וזאת חרף העובדה כי ממצאיו אושר על ידי הרשות המוסמכת בישראל. הלך הרוח בקרב הציבור הוא כי הסיטואציה אליה נקלע החייל הינה סיטואציה בלתי אפשרית, ויש לשחררו ממעצר.

עם זאת, כן חל שינוי מסוים בשיח ברשת: "עוצמת השיח נחלשה משמעותית, ומספר המשתתפים בדיונים ירד ב-50%", מגלה מרב בורנשטיין, ראש האסטרטגיה והמחקר ב-Buzzilla, "התפיסה לפיה נעשה בחייל לינץ' דעכה, ואיתה גם הקריאות לפעולה, אינן מהדהדות כבתחילת הפרשה. יחד עם זאת, הציבור ברובו המכריע ממשיך לראות בחייל גיבור לאומי שעשה את המוטל עליו".