פתולוגים פלסטינים: המחבל מת מירי החייל

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" ציטטה את הפתולוג הפלסטיני שהשתתף בנתיחת גופת המחבל שנורה על-ידי חייל צה"ל בתל רומיידה. הממצאים: המחבל נהרג מירי החייל. "תוצאות הנתיחה סופיות"

הירי בתל-רומיידה (בצלם)

במכון לרפואה משפטית באבו כביר הסתיימה היום (ראשון) נתיחת גופתו של המחבל שנורה למוות לאחר שביצע פיגוע דקירה בחברון לפני כשבוע וחצי. הרופא הפלסטיני שהשתתף בנתיחה אמר לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" כי מהממצאים עולה כי המחבל מת כתוצאה מהירי של החייל החשוד בהריגה. גם הרופאים הישראלים שהשתתפו בנתיחה אישרו את הממצאים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

יו"ר הרשימה המשותפת ח"כי איימן עודה הגיב לדיווח על ממצאי הנתיחה. "לא היינו צריכים קביעת פתולוג על מנת לראות במו עינינו את ההוצאה להורג ואת האדישות המוחלטת של כל מי שנכח במקום", אמר. "כראש ממשלה מתקשר לחזק את משפחת הרוצח, אף אחד לא מצפה באמת למשפט צדק".

בשבוע שעבר החליט בית הדין הצבאי לשחרר את החייל החשוד למעצר פתוח בבסיס צבאי. ביום שלישי ישוב החייל לדיון נוסף בבית הדין. לנתיחה צפויה להיות השפעה מכרעת על הדיון שיתקיים. בפרקליטות הצבאית נחושים להאשים את הלוחם היורה בהריגה, אך יתקשו מאוד לעשות זאת אם יתברר כי המחבל כבר היה מת בטרם אותה ירייה מדוברת.

על פי התחקיר המבצעי שנערך בצה"ל, החייל היורה - חובש פלוגתי בתפקידו - הגיע לזירת האירוע כחלק מחפ"ק מפקד הפלוגה. הקצין שלח אותו לוודא שחברו שנדקר מטופל ומפונה, ולאחר שעשה זאת חזר לזירה וירה במחבל בראשו.

זירת הפיגוע והירי בחברון (רויטרס)

מהתחקיר עולה כי מרגע הפיגוע ועד אותה ירייה חלפו כמעט 10 דקות. על פי עדותם של נוכחים במקום, המ"פ צעק לעבר החייל ושאל אותו "מה עשית, למה ירית?". הלוחם היורה השיב לו: "הוא מחבל, הוא דקר את חבר שלי - הוא צריך למות".

דפנה ליאל השתתפה בהכנת הידיעה.