תיעוד: ההשתלטות על המחבלת בראש העין

רעות ויצמן, אם ל-3 ילדים מכפ"ס, הותקפה ע"י צעירה החשודה כמחבלת בראש העין. בשיחה עם חדשות 2 Online היא משחזרת את הרגעים המפחידים: "היא לא מפסיקה לדקור אותי ואני חושבת עד מתי אצליח להדוף אותה". צפו במאבק בין האזרחים לדוקרת

רעות ויצמן, בת 30 ואם לשלושה מכפר סבא, נפצעה קל במה שנראה כפיגוע דקירה היום (ראשון) באזור התעשייה "אפק" הסמוך לראש העין. "יצאתי מבניין משרדים כשראיתי אישה ערביה מתקרבת אלי והרגשתי פתאום 'בום' ביד", היא מספרת. "קלטתי שהיא עם סכין יפנית עבה, הדפתי אותה עם התיק, וזרקתי אותו עליה. היא המשיכה לנסות לדקור אותי, התחלתי להדוף אותה עם הידיים והרגליים ואז צעקתי והתחילו להגיע עוד אנשים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הייתי בטוחה שהיא תצליח לדקור אותי, כי אני צועקת ואנחנו לבד ברחוב", היא מוסיפה. "לקח לאחרים קצת זמן להגיע והיא לא הפסיקה לנסות דקור אותי ואני רק חושבת עד מתי אני אצליח להדוף אותה. האנשים שהגיעו בהתחלה גם לא היו חמושים, לא היה להם איך לעצור אותה. הם התחילו לצעוק עליה ולזרוק עליה דברים אבל היא כל פעם הלכה אחורה וניסתה עוד פעם לדקור. אני עדיין קצת בהלם, מנסה לשחזר ולעכל איך הצלחנו לעשות את זה, כי באמת זה יכול היה להיגמר הרבה יותר גרוע".

מי שהשתלט על הדוקרת עד שהגיעו כוחות הביטחון הוא ישראל, חוקר פרטי שנקלע במקרה לזירה. בשיחה עם חדשות 2 Online הוא תיאר את השתלשלות האירועים, והדגיש כי העוברים והשבים לא פגעו בחשודה לאחר שנוטרלה. "ישבנו בעבודה, בתצפית, הפרטנרית שלי ואני, ובדיוק מול העיניים ראינו מחבלת דוקרת אישה", שיחזר ישראל. "ישר עזבנו הכל ורצנו לכיוון המחבלת. כשהתקרבנו אליה, היא עזבה את האישה והתחילה לרוץ אחריי".

"הייתה לה סכין גדולה, אנשים ניסו לזרוק עליה אבנים כדי לנטרל אותה", הוא המשיך. "ניסו גם לדרוס אותה, אבל היא הייתה ביריונית וחזקה והצליחה לחמוק מהם. בסוף הצמידו אותה לגדר, ואני ועוד בחור הורדנו אותה על הרצפה. מאותו רגע היא לא זזה", הוא טען. "היו הרבה אקדחים שלופים, אבל אנשים לא ירו. צעקנו 'לא לירות!'. לא הייתה אלימות".