הנתיחה תקבע במה יואשם החייל שירה

במכון לרפואה משפטית תיערך היום נתיחת גופתו של המחבל מחברון שלה השפעה מכרעת על עתיד ההליך המשפטי נגד החייל החשוד. בפרקליטות נחושים להאשימו בהריגה אך אם יתברר שהמחבל כבר היה מת כשירה יתקשו לעשות זאת

היום: נתיחת גופת המחבל (רויטרס)

במכון לרפואה משפטית יבוצע היום (ראשון) הליך נתיחת גופתו של המחבל שנורה על ידי לוחם צה"ל בתקרית שמסעירה את כל המדינה כבר מעל שבוע. לתוצאות הנתיחה משמעות רבה, שכן אם יתברר כי המחבל כבר היה מת לפני אותה ירייה, יהיה מאוד קשה להאשים את החייל בהריגה.

דקה אחרי דקה: רוני דניאל משחזר את התקרית בחברון

ביום חמישי לפני שבוע וחצי נורתה אותה ירייה אחת שתועדה על ידי צלם פלסטיני והועברה לארגון "בצלם". מאז המדינה כולה עוקבת בדריכות אחרי ההליך המשפטי של לוחם חטיבת חטיבת כפיר שתחילה נחשד ברצח, אך לאחר מכן סעיף האישום נגדו הופחת להריגה. בסוף השבוע האחרון, בית הדין הצבאי אף שחרר אותו למעצר פתוח בבסיס צה"ל.

ביום שלישי הקרוב הוא ישוב לבית הדין הצבאי בקסטינה שם ייערך דיון נוסף בעניינו. דיון זה יושפע מאוד מתוצאות הנתיחה שתעבור היום גופתו של המחבל. בפרקליטות הצבאית נחושים להאשים את הלוחם היורה בהריגה, אך יתקשו מאוד לעשות זאת, אם יתברר כי המחבל כבר היה מת בטרם אותה ירייה מדוברת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי התחקיר המבצעי שנערך בצה"ל, החייל היורה שהוא חובש פלוגתי בתפקידו, הגיע לזירת האירוע כחלק מחפ"ק המ"פ. הקצין שלח אותו לבדוק שחברו שנדקר מטופל ומפונה, ולאחר שעשה כן חזר לזירה וירה במחבל בראשו.

המ"פ צעק: "למה ירית?" (בצלם)

לפי פרטי התחקיר, מרגע האירוע הראשוני ועד אותה ירייה חלפוו כמעט 10 דקות. בעדותם של הנוכחים במקום, המ"פ צעק לעבר החייל ושאל אותו "מה עשית, למה ירית?". הלוחם היורה השיב לו: "הוא מחבל, הוא דקר את חבר שלי - הוא צריך למות".