התרחיש: "דאע"ש חטף ספינה ישראלית בים סוף"

לפנות בוקר הסתיים התרגיל הנרחב שערך חיל הים שמטרתו התמודדות עם איומי חטיפה של כלי שיט ישראליים אזרחים בידי מחבלי ארגון המדינה האסלאמית בסיני. "האיומים מצד ארגון הטרור בסיני מתגברים", הסבירו בצה"ל

"דאע"ש חוטף ספינה ישראלית באילת" - זה התרחיש שעל בסיסו התקיים ביממה האחרונה התרגיל הנרחב של חיל הים באזור הים האדום. התרגיל כלל התמודדות עם ירי טילים ורקטות מכיוון מצרים לישראל, וכן חטיפה של כלי שיט אזרחיים על ידי אנשי ארגון המדינה האסלאמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת התרגיל החל אתמול (רביעי) והסתיים לפנות בוקר, בו השתתפו כוחות גדולים מהחיל ובהם לוחמי פלגת הביטחון השוטף של זירת אילת, וספינות טילים. כמו כן בתרגיל לקחו חלק גם לוחמי שייטת 13 שהיו אחראים על חילוצם של בני ערובה, שעל פי התכנית שנקבעה בתרגיל - נפגעו בהיתקלות מול המחבלים.

(דו"צ)

בצה"ל הסבירו כי לצד האיום שעמד במרכז התרגיל, שולבו תרחישים נוספים שכללו גם חדירה לשטח הארץ, ניסיון לבצע פיגוע בכלי שיט צבאי ולפגוע באזרחים. תרגול השחרור של כלי השייט שנחטף היה למעשה חלקו האחרון והעיקרי של התרגיל, שהסתיים היום לפנות בוקר.

(דו"צ)

התרגיל התקיים במסגרת מאמצי החיל להגביר את הכשירות כנגד ארגוני טרור. בצה"ל ציינו כי מדובר באימון שמתבצע פעמיים בשנה, כשבכל פעם נבחרת זירה אחרת. בצבא ציינו כי לאחרונה חלה התחזקות של גורמי טרור מצד ארגון המדינה אסלאמית בסיני, זאת על רקע ההיתקלויות בין הארגון לצבא המצרי וכן הפלת המטוס הרוסי בחצי האי.

(דו"צ)

לצד התרגילים רחבי ההיקף, מתבצעים בחיל הים תרגילים בהיקף מצומצם יותר, הנשענים בין השאר על התגובה מהירה ושיתוף פעולה בין כוחות ימיים ויבשתיים כאחד. בנוסף ציינו כי נעשים מאמצים לשפר את מערך ההגנה הימית באמצעות גדר ימית תוך ניסיונות לשפר את יכולותיה.