צה"ל הרס את ביתו של מחבל שביצע פיגוע דקירה לפני 4 חודשים

כוחות צה"ל, לוחמי מג"ב והמנהל האזרחי הרסו את ביתו של המחבל איהאב מסודי, בן 21 מחברון, שרצח בחודש דצמבר האחרון את גנדי קופמן ז"ל סמוך למערת המכפלה בפיגוע דקירה. קופמן, נפצע אנושות בפיגוע ונפטר כעבור כחודש בבית החולים

בתיאום עם הדרג המדיני. ארכיון (רויטרס)

כוחות צה"ל, משמר הגבול והמנהל האזרחי, הרסו הלילה (חמישי) על ביתו של איהב פתחי זכריא מסודי מחברון, המחבל שרצח בדקירות סכין את גנדי קופמן ז"ל, סמוך למערת המכפלה לפני ארבע חודשים.

על פי הודעת דובר צה"ל, בשעת לילה ובהתאם להנחיית הדרג המדיני, נהרס הבית. "הריסת בית המחבל בוצעה בעקבות פיגוע הדקירה שביצע סמוך למערת המכפלה בחברון בתאריך 7 בדצמבר 2015, בו נרצח גנדי קופמן ז"ל", נכתב בהודעה.

קופמן שנפצע באורח אנוש, פונה לטיפול רפואי בבית החולים שערי צדק בירושלים. אולם כעבור שלושה שבועות נפטר קופמן בן ה-41, מפצעיו. "למרות מאבק קשה ועיקש של הצוותים השונים במשך כשלושה וחצי שבועות הוא לא שרד את פציעתו האנושה ונפטר", נמסר מבית החולים. "שערי צדק משתתף בצער המשפחה". קופמן הותיר אחריו אישה ושני ילדים.

גנדי קופמן ז"ל

פיגוע הדקירה אירע כאמור ב-7 בדצמבר סמוך לעמדת משמר הגבול בכניסה למערת המכפלה, כשהמחבל הפלסטיני דקר את קופמן ופצע אותו באורח קשה מאוד. כוח משמר הגבול שהיה במקום ירה לעבר המחבל ונטרל אותו.