הוחמרה אזהרת המסע לטורקיה: "צאו בהקדם האפשרי"

המטה ללוחמה בטרור עדכן את אזהרת המסע למדינה בעקבות הפיגוע באיסטנבול:אזהרת המסע הוחמרה מרמה 3 ל-2 (איום קונקרטי גבוה). ההמלצה לציבור: "להימנע מביקור במדינה ולשוהים בה – לצאת ממנה בהקדם האפשרי"

ארכיון (רויטרס)

המטה ללוחמה בטרור מחמיר את אזהרת המסע לטורקיה - מרמה 3 ל-2. "על רקע הערכת מצב שהתקיימה, עולה כי גובר האיום לפיגועים נוספים מצד גורמי טרור, בדגש על המדינה האסלאמית, על יעדי תיירות ובכללם תיירים ישראלים", נכתב בהודעה. "בהתאם מחמיר המטה ללוחמה בטרור את אזהרת המסע לתורכיה לרמת איום קונקרטי גבוה (רמה 2) וממליץ להימנע מביקור בה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אזהרה זו מצטרפת להודעה של משטרת טורקיה שלשום, שהזהירה מפני פיגועים של ארגון הטרור דאע"ש בבתי כנסת ובכנסיות במהלך חג הפסחא - כך דיווחה סוכנות הידיעות הטורקית "אנטוליה".

על פי ההודעה, היה קיים חשש שיהודים ונוצרים יהיו יעד להתקפות טרור של הארגון. כוחות המשטרה הזהירו כי חברי הארגון סרקו בימים האחרונים יעדים לפיגועים, בהם גם קונסוליות ושגרירויות, ובעיקר כנסיות ובתי כנסת באנקרה.

זירת הפיגוע באיסטנבול, בשבוע שעבר (רויטרס)

ההודעה הקודמת של המטה ללוחמה בטרור יצאה שעות ספורות לאחר הפיגוע באיסטנבול שבו נרצחו שלושה אזרחים ישראלים. גם בהודעה זו המליץ המטה לישראלים שלא לצאת לטורקיה.

טורקיה מתאוששת בימים אלה מגל טרור ברחבי המדינה. כשבוע לפני הפיגוע באיסטנבול אירע פיגוע קטלני נוסף בבירה אנקרה. ימים ספורים לאחר מכן אירעה מתקפת טרור גם בבריסל.