יעלון על סערת הירי במחבל: "שרים מנהלים מסע הסתה נגד צה"ל"

סערת הירי במחבל: שר הביטחון יעלון במתקפה חריפה כלפי "שרים וחברי כנסת חסרי אחריות, שמנהלים מסע שיסוי והסתה חסר תקדים בחומרתו נגד צה"ל והרמטכ"ל. במקום אחריות הם מפגינים הפקרות שאין כדוגמתה"‎

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס הערב (ראשון) לסערת הירי במחבל שמסרבת לשכוך ותקף את התבטאויות השרים וחברי הכנסת, שלדבריו "מנהלים מסע שיסוי והסתה חסר תקדים בחומרתו נגד צה"ל, הרמטכ"ל וכלפי מפקדים בכירים. במקום אחריות לאומית הם מפגינים הפקרות שאין כדוגמתה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בימים האחרונים מנהלים שרים וחברי כנסת חסרי אחריות, מסע שיסוי והסתה חסר תקדים בחומרתו נגד צה"ל, הרמטכ"ל וכלפי מפקדים בכירים", כתב שר הביטחון בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, "במקום אחריות לאומית הם מפגינים הפקרות שאין כדוגמתה, מטעמים פוליטיים וציניים, גם במחיר של פגיעה בצה"ל, בחייליו ובמפקדיו, כמו גם פגיעה בחוסן הלאומי של מדינת ישראל. במסע ההתלהמות הזה לא צה"ל עומד בראש מעינייהם, וגם לא חוסנו, אלא שיקולים פופוליסטיים וטוקבקיסטיים".שר הביטחון העניק גיבוי מלא לרמטכ"ל, על רקע התקרית החמורה בחברון בה ירה חייל צה"ל במחבל שנוטרל - וכעת הוא חשוד ברצח: "הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט מוביל את חיילי ומפקדי צה"ל למלחמה נחושה וחסרת פשרות בטרור הפלסטיני, וכלפי הטרור בכלל. אני מעניק לו ולחיילי צה"ל גיבוי מלא בפעולתם היומיומית המורכבת. כשצריך לחקור אנו עושים זאת, וכל מעורבות פוליטית צינית בנושאי תחקיר מבצעי, חקירה או הוראות פתיחה באש, היא הרסנית לצה"ל ופוגעת, בראש ובראשונה, בחיילים ובמפקדים".יעלון התייחס גם למודעות הנאצה שנתלו סמוך לקריה בתל אביב נגד הרמטכ"ל ובכירי מערכת הביטחון: "מי שמסית נגד הרמטכ"ל, שלא יתפלא למצוא כרזות נאצה נגדו. מי שמלהיט את האווירה, ומעודד במרומז הפרת חוק רק כדי לרצות מיעוט קיצוני ואלים - עוד יוביל אותנו לאנרכיה. הכוחות השפויים במדינת ישראל, מימין ומשמאל, חייבים להתאחד נגד הרוח הרעה הזו ולבלום אותה".

גם הנשיא ריבלין הגיב לסערת הירי במחבל וגיבה את הרמטכ"ל איזנקוט. "אני ישן הרבה יותר טוב בלילה כשאני יודע שרא"ל איזנקוט הוא הנושא בביטחון ישראל", כתב הנשיא. "יש לי את מלוא האמון בצה"ל על קציניו וחייליו ואני סומך על המערכת הצבאית שתחקור ותפיק לקחים".