דובר צה"ל הודף את ביקורת המשפחה: "החייל לא עובר לינץ'"

תא"ל מוטי אלמוז הגיב לטענות שהופנו כלפי ראשי מערכת הביטחון וצה"ל בעניין הטיפול בחייל שתועד יורה למוות במחבל מנוטרל. "נגיד בקול רם - שאנחנו נקבע את הנורמות, שהאירוע חמור, שנעמוד על כך שהשיח הפוליטי יישאר מחוץ לצה"ל", אמר

זירת האירוע בחברון (רויטרס)

דובר צה"ל תת אלוף מוטי אלמוז מגיב: לאחר שספג ביקורת חריפה מצד משפחתו של החייל שתועד יורה במחבל הפלסטיני בעודו שוכב על הקרקע בשכונת תל רומיידה בחברון, כתב הבוקר (ראשון) אלמוז בחשבון הפייסבוק שלו כי "האירועים לא נבדקים כדי לצאת 'צדקנים', אלא בשביל עצמנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שבני המשפחה ומספר חברי כנסת, ביניהם גם חבר הכנסת אביגודר ליברמן (ישראל ביתינו) ובצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) מתחו ביקורת על טיפול מערכת הביטחון במקרה, כתב אלמוז: "האירועים לא נבדקים בגלל ארגון 'בצלם' ולא בגלל החשש מלחץ בינלאומי, אלא בשביל עצמנו, דמותנו וערכינו".

"גם באירוע בחברון בדקנו ועדיין בודקים וחוקרים", הוא המשיך. "בתחום המקצועי קבענו שהלוחמים פעלו כראוי ושיבחנו את פעולתם על הסיכול המהיר של המחבלים. בתחום הערכי קבענו שמדובר באירוע חמור לאחר קיום תחקיר ראשוני על ידי המפקדים". נורמות וערכים, טען אלמוז, "לא נמדדים ונקבעים בטוקבק אלא בשטח, כשקשה, כשמסובך, כשלא הכול ברור. אמירה פיקודית חייבת להישמע תמיד".

"אנחנו נקבע את הנורמות" (פלאש 90)

אלמוז הסביר כי החייל נמצא בחקירה, כי גרסתו נשמעת וכי מערכות אכיפת החוק הן אלו שיחליטו. "לא נפקיר אותו, לא משפט שדה, לא לינץ'", כתב אלמוז ביחס לדבריה של אחותו של החייל אתמול. "כן נגיד בקול רם - שאנחנו נקבע את הנורמות, שהאירוע חמור, שנעמוד על כך שהשיח הפוליטי יישאר מחוץ לצה"ל. כן לחקירה הוגנת שרק החלה ואין צורך לקבוע מראש את תוצאותיה".

החייל בבית הדין הצבאי (חדשות 2)

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בישיבת הממשלה השבועית לנושא. "חיילי צה"ל, הילדים שלנו, שומרים על ערכי מוסר גבוהים, שעה שהם נלחמים באומץ לב במרצחים צמאי דם בתנאים מבצעיים קשים", אמר. "אני בטוח שבכל מקרה, וגם במקרה הנוכחי, הבדיקה לוקחת בחשבון את כל התנאים, אלה ואחרים. על כולנו לגבות את הרמטכ"ל, את צבא הגנה לישראל ואת חיילינו ששומרים על ביטחוננו".