מנכ"ל "בצלם": "אין ספק שהצילום הוביל לחקירה"

חגי אלעד התעמת באולפן "פגוש את העיתונות" עם יו"ר תנועת "מילואימניקים בחזית" עמית דרי בעקבות התקרית החמורה בחברון השבוע. "ברקע לאירוע יש כאן אווירה ציבורית, לפיה מה שצריך לעשות בכזו סיטואציה הוא לירות כדי להרוג", אמר אלעד

מנכ"ל ארגון "בצלם" חגי אלעד הגיב הערב (שבת) לראשונה לתיעוד התקרית בשכונת תל רומיידה בחברון, בה נראה חייל צה"ל יורה למוות במחבל ששכב מנוטרל על הקרקע. "אין ספק שהסיבה העיקרית שנפתחה חקירה היא הצילומים", אמר בתכנית "פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח, והאשים את המדיניות ואת הפוליטיקאים בכך שהכשירו את הקרקע עבור מקרים מסוג זה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

"ברקע לאירוע יש כאן אווירה ציבורית, כשהרב הראשי, ראש הממשלה, ואפילו יאיר, לפיד שאומרים אחד אחרי השני שמה שצריך לעשות בכזו סיטואציה הוא לירות כדי להרוג", הסביר אלעד. "מה שקורה בחברון זו שליטה צבאית באוכלוסייה אזרחית ויש לזה תוצאה הכרחית. החייל הזה, וכל החיילים האחרים בחברון, לא נמצאים שם על דעת עצמם. אנחנו שלחנו אותם, אנחנו חלק מהמדיניות הזאת".

זירת האירוע בחברון (רויטרס)

יו"ר תנועת "מילואימניקים בחזית" עמית דרי האשים את אלעד וארגונו בכך שהפיצו את התיעוד כדי לעורר ביקורת בעולם. "תסתכלי בטוויטר שלו - הוא כתב כל הזמן באיזה גוף תקשורת התייחסו לזה", תקף. לדבריו, צה"ל אינו זקוק לארגון "בצלם" על מנת לחקור אירועים חריגים.

כשמופרות זכויות אדם יש לנו אחריות לפרסם את הדברים, בצורה אחראית", הגיב אלעד. "פנינו מאז אוקטובר לרשויות בדרישה לפתוח בחקירה בעקבות יותר מעשרה מקרים בהם תיעדנו הפרות. התשובה היא תמיד: הכול בסדר".