אחות החייל שירה במחבל בחברון: "תקעו לנו סכין בגב והפכו אותו לחשוד ברצח, זה אבסורד"

לאחר התקרית החמורה בחברון במהלכה ירה חייל צה"ל למוות במחבל שנוטרל ונותר שרוע על הקרקע, כותבת אחותו פוסט בפייסבוק בו היא יוצאת להגנתו - ומפנה אצבע מאשימה לעבר בכירי המדינה, ובהם גם שר הביטחון: "מיהרת לצלם כתב אישום נגד אחי. חרצו את דינו והפכו אותו לחשוד ברצח. זה אבסורד"

אצבע מאשימה כלפי המדינה: אחותו של החייל החשוד ברצח המחבל הפלסטיני בחברון, שירה בו שלשום למוות לאחר שניסה לבצע פיגוע דקירה, תוקפת את הביקורת החריפה על מעשהו, שהעבירו בכירים בצמרת הביטחונית - בהם גם שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון. בפוסט שכתבה היום (שבת) בפייסבוק, היא טוענת כי הפקירו את אחיה הקטן, הפכו אותו לחשוד ברצח בלי לשמוע את גרסתו - וחרצו מראש את דינו.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

"אחי הקטן ירה במחבל שבא עם סכין לרצוח כוח של צה"ל בחברון ופתאום הוא חשוד ברצח", כתבה האחות. "המערכת מאשימה את אחי החייל ברצח של מחבל שבא לרצוח. זה אבסורד, אני ומשפחתי מזועזעים". לדבריה, "שני בכירים במערכת הפוליטית מיהרו לחרוץ את דינו עוד בטרם מסר גרסה לחוקרים אחרי האירוע. אותם בכירים הפקירו את אחי הקטן. אני מרגישה שהוא היה פיון שלהם בשדה הקרב וברגע שמשהו קרה הם נבהלו. ממי? מגורמים קיצוניים שהסתערו על צה"ל כדי להכפיש אותו והפכו את אחי לשעיר לעזאזל. זה לא הוגן, לא ערכי ולא מוסרי".

"שלחתם ילד להגן על עם ישראל, תגנו עליו כשקורה משהו. זה לא קרה בטיול שנתי, גם לא באימון, זה קרה בזירת פיגוע. אחי הקטן, שהובא אזוק אתמול לבית הדין הצבאי, לא ציפה לקבל צל"ש על הריגת המחבל, הוא כן ציפה להליך הוגן ואנחנו ציפינו לתמיכה מינימלית של המערכת", הוסיפה האחות הזועמת. "לא ייתכן שהמערכת תפנה עורף לבן שלכם בעת צרה - כי כרגע אנחנו מרגישים שאת הסכין שהמחבל שמט על הכביש בחברון, המערכת תקעה לאחי הקטן בגב: אף טלפון מגורם רשמי, צבאי או ממשלתי, אף ביקור, אף תדרוך, אף שיחה".

"אתה, שר הביטחון, מיהרת לצלם כתב אישום מוסרי נגד אחי"

בדבריה האשימה האחות את שר הביטחון יעלון, שלטענתה, מיהר לחרוץ את דינו של אחיה: "הרוח הישראלית, שאני חשה באלפי דפי פייסבוק, של אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד, צריכה להנחות גם את אלה שמיהרו לתלות את אחי בכיכר העיר, בעיקר את מי שעומד בראש המערכת הביטחונית, שבעצמו ידע לחסל מחבל בידיים, כי הוא ידע שמדובר ברוצח שמתכוון לרצוח ישראלים. אתה, אדוני שר הביטחון, שמיהרת לצלם סרטון ובו כתב אישום מוסרי נגד אחי, צר לי אבל זה היה מאוד לא מוסרי לפני תחקיר ראשוני. אני מקווה שיהיה בך העוז לתקן".

גינה בחריפות את המעשה. שר הביטחון יעלון (רויטרס)


"אני מאמינה שאחי הקטן הרגיש על הכביש בחברון שהחברים שלו והוא בסכנה ברגע שהמחבל זז על הכביש חי והיה חשש שהוא מסתיר מתחת למעיל חגורת נפץ. אין לי ספק שאחי הקטן, שאגב קיבל חייל מצטיין גדודי, הרגיש שהוא עושה את הדבר הנכון כחייל צה"ל שנמצא בזירת פיגוע חמה. חבל, כואב לי שגורמים מסוימים בחרו בצד של המחבל והטרור ושלחו את אחי להתמודד עם חשד לרצח, כבול באזיקים במדי צה"ל. אבל נתמודד, בעזרתכם, החיזוק שלכם".