אישום: ניסו להצטרף לדאע"ש בסוריה

4 צעירים בשנות ה-20 לחייהם ממזרח ירושלים מואשמים כי חברו יחד ללמוד על ארגון דאע"ש ואף ניסו להצטרף לשורות הארגון הלוחם בסוריה. על פי כתב האישום, תכנן מנהיג הקבוצה להישאר בירושלים ולבצע פיגועים בשם דאע"ש וביקש מחבריו לנסות ולהשיג לכך מימון

ביקשו להצטרף לדאע"ש בסוריה. ארכיון (רויטרס)

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (שישי) באמצעות עו"ד אביעד דוויק לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד ארבעה צעירים תושבי מזרח ירושלים, שניסו להצטרף לארגון דאע"ש. הארבעה בנות ה-20 לחייהם מואשמים בעבירות של ניסיון חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת, ניסיון חברות בארגון טרוריסטי, תמיכה בארגון טרוריסטי וניסיון יציאה שלא כדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, פעלו הנאשמים במהלך שנת 2015 ועד לחודש ינואר 2016 ביחד ולחוד להזדהות, לתמוך ולהצטרף לארגון הטרור דאע"ש בדרכי פעולה שונות. כך למשל הקימו הארבעה קבוצה ללימוד לימוד האידיאולוגיה של דאע"ש שנפגשה מספר פעמים בשבוע ואף ניסו להצטרף ללחימת דאע"ש בסוריה.

בתום מפגשי הלימוד, היו הנאשמים משוחחים ביניהם בקבוצה ובמפגשים פרטניים נוספים שנעשו לעיתים בבית הקברות של שכונת צור באחר על ארגון דעא"ש, על מטרותיו, על פעולותיו ועל הישגיו. במפגשים היו צופים הנאשמים בסרטונים של דעא"ש, בהם נראים בין היתר נאומים של מנהיגים מהארגון, תיאורי קרבות ומעשי רצח של הארגון וכן דיווחים על השתלטות הארגון על אזורים שונים. כמו כן, היה מטיף מנהיג הקבוצה לאחרים להכין את עצמם ליציאה לסוריה על מנת להצטרף ללחימה של ארגון דעא"ש.

הנאשמים שוחחו על הדרכים לצאת לסוריה ולהצטרף ללחימה של ארגון דעא"ש, כאשר במהלך פגישות אלו אמר מנהיגם, לוקמאן עטון, כי הוא מתכוון להישאר בירושלים ולעשות בה פיגועים בסמוך לשגרירויות זרות. לצורך כך ביקש עטון מנאשם אחר לנסות להגיע לסוריה ולדבר עם האחראים בדעא"ש שישלחו כסף ואמצעי לחימה לצורך ביצוע הפיגועים.