תיעוד: דורך ויורה במחבל המנוטרל

לוחם שעסק בפינוי החייל שנפצע בפיגוע הדקירה בשכונת תל רומיידה בחברון, תועד כשהוא יורה בראשו של המחבל שנוטרל ושכב דומם על הקרקע. דובר צה"ל: "מתחקיר ראשוני עולה שמדובר באירוע חמור. מצ"ח פתחה בחקירה"

כוחות צה"ל ירו והרגו הבוקר (חמישי) שני מחבלים פלסטינים שדקרו חייל בן 20 בכניסה לשכונת תל-רומיידה בחברון. בתיעוד מאותו אירוע שהפיצה אחר הצהריים עמותת בצלם נראה חייל כשהוא יורה בראשו של אחד המחבלים בשעה שזה שרוע על הקרקע ונראה מנוטרל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון שצילם מתנדב בצלם עמאד אבו שמסייה נראה אחד משני המחבלים כשהוא שוכב על גבו במשך קרוב לשתי דקות. בשלב מסוים ומסיבה שאינה לגמרי ברורה מתקרב אחד החיילים לעברו של המחבל, דורך את נשקו ויורה בראשו.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לסרטון כי "מתחקיר ראשוני עולה כי מדובר באירוע חמור הנוגד את רוח צה"ל ואת המצופה מחיילי צה"ל ומפקדיו. לאור ממצאי התחקיר הראשוני שבוצע על ידי המפקדים נפתחה חקירת מצ"ח והחייל הושעה מתפקידו עד לסיום החקירה".

בפיגוע נפצע חייל צה"ל בן 20 באורח בינוני, לאחר שנדקר בידו ובכתפו. צוותי מגן דוד אדום שהגיעו לזירה העניקו טיפול ראשוני לפצוע ופינו אותו להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים שערי צדק בירושלים.