פלסטיני חדר למצלמות המזל"טים

הותר לפרסום: פעיל ג'יהאד אסלאמי מעזה מואשם כי פיתח תוכנה באמצעותה הצליח לחדור למערכות כלי הטיס הבלתי מאויישים של צה"ל שחגים מעל הרצועה. דרך התוכנה הצליחו בכירי ארגון הטרור לצפות במה שצפו גם בצבא

אילוסטרציה (רויטרס)

כך חדרו אנשי ארגון הטרור הפלסטיני למערכות המזל"טים של צה"ל: היום (רביעי) הותר לפרסם כי חקירה משותפת למשטרה ולשב"כ הביאה למעצרו של מהנדס אלקטרוניקה ומחשבים מעזה ששימש כאיש המחשבים של ארגון הג'יהאד האסלאמי וחדר למערכות של כלי הטיס הבלתי מאויישים. הוא הואשם בעבירות חמורת נגד ביטחון המדינה ובהן ריגול, קשירת קשר למסירת ידיעה לאויב וחדירה לחומר מחשב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנאשם, מאגד עוידה תושב עזה בשנות ה-20 לחייו, נעצר ב-23.2.16. מחקירתו עלה כי הוא גויס במהלך שנת 2011 לג'יהאד האיסלאמי בעת ששימש כמגיש בתוכניות רדיו.

במסגרת פעילותו בארגון בנה תוכנה באמצעותה, החל משנת 2012, הצליח ארגון הטרור לחדור למערכת המזל"טים של צה"ל שחגו מעל שמי עזה ואפשר לבכירים בארגון לצפות בכל מה שקורה - בזמן אמת.

עצרת של הג'יהאד האסלאמי בעזה, ארכיון (רויטרס)

כמו כן, פיתח עוידה תוכנה שאפשרה לאנשי הג'יהאד לצפות בכל מצלמות הדרכים ומצלמות משטרת התנועה בישראל, לעקוב אחר מיקומי ריכוז אוכלוסין ומיקומי כוחות הביטחון בעת ירי טילים על ישראל. תכנה נוספת פרי ידיו אפשרה לארגון הטרור לעקוב אחר תנועת המטוסים בנתב"ג, לראות את רשימות הנוסעים, לדעת את סוג המטוס ומשקלו, וכן שעות נחיתה והמראה.

היום, בתום החקירה ולאחר ביסוס תשתית ראייתית, הגישה פרקליטות מחוז דרום כתב אישום נגד עוידה ובקשה למעצר עד תום ההליכים.