הוראות המעצר נשארו בבית המבוקש

פתקים עם הנחות מודיעיניות לקראת מעצר של צה"ל סמוך לבתוניה, נותרו בטעות בביתו של המבוקש שנתפס. קרוב משפחתו ששם לב לפתקים המונחים על הרצפה, פרסם אותם בפייסבוק וכתב כי ניתן ללמוד מהם על הצורך של הלוחמים להשתמש באלימות קשה וכואבת במהלך המעצר

במהלך מבצע למעצר מבוקש סמוך לבתוניה, שהתרחש בשבוע שעבר, נפלו מידיהם של הכוחות שני פתקים, המכילים בין השאר הנחות מודיעיניות לקראת מעצר מבוקש. בן משפחתו של המבוקש מצא את הפתקים בבית ועד מהרה הם מצאו את דרכם לפייסבוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחמד עבד אל מוחסין, פלסטיני המתגורר בגדה המערבית, פרסם פוסט בעמוד הפייסבוק שלו, בו סיפר כי ביקר בביתו של אחיו עבד אל מימי, לאחר שבבוקר אותו היום הגיעו לבית המשפחה כוחות צה"ל בכדי לבצע מעצר. "הגעתי לבקר בבית אחי את משפחתו לאחר שפשטו עליו כוחות הכיבוש", כתב.

אל מוחסין טען כי עם כניסתו לבית הוא הבחין בפתקים שככל הנראה היו שייכים לכוחות שהיו בבית, וכי עליהם נכתב ככל הנראה מידע אודות המעצר. "מה שתפס את תשומת לבי הם הפתקים שהשאירו החיילים", כתב.

מוחסין צירף לפוסט שלו מספר תמונות, בהן גם תצלומים של שני הפתקים המדוברים. על הפתקים נכתבו תזכירים והנחות למבצע המעצר, בהן גם פרטיו של המבוקש אחמד עבד אל פתאח אל תמימי, וכן הכיתוב "מעצר אגרסיבי מאוד ואלים".

"הפתקים הללו שהשאירו החיילים מאשרים את הצורך שלהם להשתמש באלימות קשה וכואבת במהלך המעצר", כתב מחסין. בהמשך ציין כי ההוכחה לדברים הם סימני האלימות הקשים שניכרו בפניו של בן אחיו לאחר פעולת הכוח בבית.

בדובר צה"ל סירבו להגיב לפרטים.