תיעוד: בקבוקי תבערה הושלכו לעבר ישיבה בירושלים

מטח של בקבוקי תבערה הושלך לעבר "ישיבת בית האורות" הסמוכה לקמפוס האוניברסיטה העברית בהר הצופים. אין נפגעים באירוע אך נגרם נזק רב, טרם נעצרו חשודים במעשה

ישיבת "בית אורות" בירושלים, הסמוכה לקמפוס האוניברסיטה העברית בהר הצופים, ספגה אמש (שבת) מטח של בקבוקי תבערה שהושלכו לעבר המקום. אין נפגעים אך נגרם נזק לרכוש, וטרם נעצרו חשודים במעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אזור קו התפר של מזרח ירושלים מהווה מזה זמן רב מוקד לפיגועים כנגד כוחות הביטחון ואזרחים, כאשר נקודת החיכוך המרכזית בעיר במהלך גל הטרור היא העיר העתיקה וסביבתה. בפיגוע שאירע לפני כשבוע ימים בשער האשפות דקר מחבל פלסטיני כבן 19 אזרח ישראלי ופצע אותו באורח בינוני. המחבל נתפס לאחר מצוד של כוחות הביטחון והועבר לחקירה.

אך לא רק באזור הזה של קו התפר מכה גל הטרור לאחרונה: שתי צעירות תושבות אבו-דיס שבמזרח העיר נתפסו בשבוע שעבר עם סכינים בידיהן מתוך כוונה לבצע פיגוע במעבר הזיתים, סמוך להר הזיתים. מאוחר יותר, ב-16 במארס, ניסה נער בן 14 להסתנן ממחנה הפליטים שועפאט לתוך ירושלים כשהוא חמוש בסכין, אך הוא נעצר על ידי כוח מג"ב. שני המוקדים האלו נמצאים במרחק נסיעה של דקות ספורות מהמבנה שספג את מטח בקבוקי התבערה האחרון.

כשבוע לפני כן, בפיגוע הירי ברחוב צלאח א-דין, נפצעו שני שוטרים באורח בינוני-קשה. הפיגוע בוצע על ידי מחבל מן הכפר עיסאוויה, הסמוך גם הוא לישיבת בית אורות. משפחתו של המחבל, שחוסל על ידי כוחות הביטחון, גורשה כעבור יומיים לשטחים.