יעלון :"צעירים פלסטינים מוסתים, באופן חסר אבחנה"

שר הביטחון משה יעלון, השוהה בניו יורק נאם באירוע של ארגון ה- FIDF במסגרתו נאספו תרומות עבור חיילי צה"ל. "גל הטרור הזה הוא גם דוגמה לגבורתם של חיילים, שוטרים ואזרחים. לאחדות השורות", אמר יעלון בהתייחסו לגל הטרור

ארכיון (ערוץ הכנסת)

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון נשא לפנות בוקר (רביעי) נאום באירוע התרמה של ארגון "ידידי צה"ל" ה- FIDF בניו יורק והתייחס לגל הטרור עמו נאלצת מערכת הביטחון להתמודד. "אנו מחנכים לשלום, והם למלחמה", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בחודשים האחרונים מתמודדת ישראל עם גל טרור פלסטיני, במסגרתו דוקרים, דורסים ויורים צעירים פלסטינים מוסתים, באופן חסר אבחנה, ביהודים, רק משום היותם יהודים. זה ההבדל בינינו לבינם", תקף יעלון בנאומו.

שר הביטחון החמיא בנאומו לגבורתם של חיילי צה"ל בהתמודדותם מול תקיפות של מחבלים בכל רחבי הארץ . "גל הטרור הזה הוא גם דוגמה לגבורתם של חיילים, שוטרים ואזרחים. לאחדות השורות. למאמץ המשותף. אנו ננצח במאבק הזה, כי אין לנו ברירה אחרת. כי אין לנו ארץ אחרת. העם הזה חזק, והוא יגבר על דורשי רעתו גם הפעם", הוסיף שר הביטחון באירוע גיוס התרומות למען חיילי צה"ל.

יעלון התייחס בעקיפין לפרסומים על משא ומתן בין ישראל לחמאס על עסקת שבויים להחזרת חללי צה"ל סמל ראשון אורון שאול וסגן הדר גולדין וציין כי ישראל עושה "הכול על מנת להשיבם לישראל. כמצוות הפסוק: 'ושבו בנים לגבולם'".

ארה"ב: הידידה החשובה ביותר של ישראל

יעלון, ששימש כנציגה של ממשלת ישראל באירוע דאג לרכך את המתיחות בין ירושלים לוושינגטון ואמר כי "אף לא מחלוקת אחת תפגום" ביחסים הקרובים בין המדינות. "אנו חולקים עם ארצות הברית אינטרסים משותפים וערכים משותפים", הוסיף.

"ארצות הברית היא בת בריתנו והמשענת האסטרטגית שלנו", הוסיף יעלון בהתייחסות לכספי הסיוע שארה"ב צפויה להעניק לישראל שאישר כי מתקיים מגעים בין הממשלות על חידוש הסכם הסיוע שמעניקה.