"בוכריס נמצא דובר שקר בפוליגרף"

אחרי הפרסום בחדשות 2 אודות "תוצאות בעייתיות" שהתקבלו בבדיקת הפוליגרף של הקצין הבכיר החשוד באונס, הודיעה הפרקליטות הצבאית לעורכות הדין של המתלוננת כי בוכריס נמצא דובר שקר ומרשתן נמצאה דוברת אמת. פרקליטו: "הדיווח חלקי ומסולף". בשבוע שעבר הודיע הרמטכ"ל: הקידום מבוטל וההשעייה תוארך

הולך ומסתבך. בוכריס (דו"צ)

פרשת בוכריס מסתעפת: עורכות הדין של המתלוננת, ליאת בהר כהן ואביטל בן-נון, מסרו הערב (שלישי) כי הפרקליטות הצבאית עדכנה אותן ואת תת-אלוף אופק בוכריס כי האחרון נמצא דובר שקר בבדיקת הפוליגרף שנערכה לו. מדובר במכה נוספת לעמדתו של התא"ל החשוד במספר מעשי אונס ובהטרדה מינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהדורה המרכזית של ערוץ 10 פורסם מוקדם יותר הערב כי בוכריס נמצא דובר אמת בשלוש מתוך ארבע שאלות פוליגרף, ובעקבות הפרסום הבהירו בפרקליטות הצבאית לבאות כוחה של המתלוננת כי היא זו שנמצאה דוברת אמת בעוד התא"ל נכשל בבדיקה. בתחילת השבוע דווח במהדורה המרכזית של חדשות 2 כי חלק מתוצאות בדיקת הפוליגרף שערך בוכריס בשבוע שעבר היו "בעייתיות".

בצאתו מבדיקת הפוליגרף לא נמסרו לבוכריס או לפרקליטיו תוצאות הבדיקה, אך יומיים לאחר מכן זומן לחקירה שלישית במשרדי מצ"ח ושם הוא עומת עם תוצאות הבדיקה. פרקליטיו של בוכריס סירבו להגיב לדיווח על הבעייתיות של חלק מהתוצאות.

עו"ד ליאת בהר כהן (יח"צ)

אל"מ אשר הלפרין, הסניגור הצבאי הראשי ופרקליטו של בוכריס, הגיב לידיעה ואמר: "בהתייחס לשורת הפרסומים האחרונים, לרבות הפרסום מהערב אודות תוצאות הפוליגרף, נבקש לציין, שבתקשורת מתפרסמים קטעי מידע, בחלקם מסולפים ומגמתיים, או מבוססים על ציטוטים שאנו מתקשים להאמין כי צוטטו במדויק מפי גורם מוסמך. כפי שחזרנו ואמרנו, אנו מנועים מלהתייחס בשלב רגיש זה לפרטי החקירה, ללא יוצא מן הכלל, על מנת שלא לפגוע בה. למרות הקושי שבדבר, אנו מציעים לכל המעורבים לנהוג בדרך זו".

ההשעייה הוארכה. איזנקוט ובוכריס (פלאש 90 , חדשות 2)

איזנקוט החליט לבטל את המינוי

בשבוע שעבר החליט הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, לבטל את מינויו של בוכריס לתפקיד ראש חטיבת המבצעים. במקביל הוחלט להאריך את השעייתו של הקצין הבכיר ב-30 ימים נוספים. ההחלטה של איזנקוט התקבלה לאחר התייעצות עם הפרקליט הצבאי הראשי תא"ל שרון אפק, מתוך הבנה שחקירת הפרשה תיקח זמן. הרמטכ"ל אף שוחח עם תא"ל בוכריס והסביר לו כי אי אפשר לדחות מינוי לתפקיד כל כך מרכזי וחשוב בצה"ל, ובסיטואציה הזו אין ברירה אלא לבטל את מינויו.

הרמטכ"ל הבהיר בשיחה כי לבוכריס עומדות זכויות רבות לאורך השירות, אך הוא מגבה את רשויות החוק. מדובר במהלך שנובע רק בשל הימשכות החקירה והוא לא קשור לתוצאות בדיקת הפוליגרף שעבר בוכריס ולממצאי החקירה עד כה. אם בוכריס ייצא "נקי" מהחקירה, הוא יחזור לשירות וימונה לתפקיד מרכזי.

בא כוחו של תא"ל בוכריס, הסנגור הצבאי הראשי אל"מ אשר הלפרין, הודיע כי הקצין קיבל בהבנה את החלטתו של איזנקוט. "תא"ל בוכריס משוכנע שהחקירה תסתיים בניקוי מוחלט של שמו, כך שיוכל לחזור בהקדם לחייו ולעשייתו הצבאית החשובה", אמר הסנגור. השבוע נשאלה שרת המשפטים איילת שקד על היכרותה עם בוכריס ועל הליך החקירה, והשרה השיבה: "לא שוחחתי אתו בשנים האחרונות, אבל מכיוון שהנושא נמצא כרגע בליבת החקירה אני מבקשת שלא להתייחס".