חייל דיווח על פיגוע וגרם לבהלה

חייל צה"ל שדיווח למשטרה כי בן מיעוטים ניסה לדקור אותו סמוך לשדה דב בתל אביב, גרם לבהלה והביא למצוד נרחב ברחובות העיר. לאחר חקירה התברר: מדובר בחסר בית שהתעמת עם החייל. המשטרה מבהירה: הרקע אינו לאומני

במשטרה מרגיעים - אין מחבל שמסתובב חופשי ברחובות תל אביב: בתום כשעתיים של מצוד נרחב באזור צפון העיר, בעקבות דיווח של חייל על ניסיון דקירה בידי ערבי, במשטרה מבהירים כי הרקע לאירוע אינו לאומני וכי ניתן לחזור לשגרה מלאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפרטים ראשונים עולה כי האדם שבו נתקל החייל הוא חסר בית ובין השניים התפתח דין ודברים. החייל, שחש בסכנה, נמלט מהמקום ובשלב זה כלל לא ברור האם היה סכין ברשות חסר הבית.

בעקבות בדיקת צילומי מצלמות האבטחה של עיריית תל אביב הצליחו במשטרה לאתר את חסר הבית. האיש נחקר ובמקביל תושאלו מספר עדי ראייה וכעת נבדק האם מקור האירוע באי הבנה של החייל.

מיקום האירוע: באזור שדה דב (משה שי, פלאש 90)

האירוע החל סמוך לשעה 12:30, לאחר שחייל דיווח כי ערבי ניסה לדקור אותו בפינת הרחובות רוקח ואבן גבירול, סמוך לשדה דב בעיר. החייל סיפר כי החשוד ניגש אליו, שוחח עמו ואז שלף סכין וניסה לדקור אותו. לדבריו הוא הצליח לחמוק ללא פגע והחשוד נמלט מהמקום.

בעקבות הדיווח הוזנק מסוק לאוויר וכוחות רבים התפרשו בכל רחבי האזור. למרות שבמשטרה הבהירו כי אין הנחיות מיוחדות, במוסדות חינוך רבים בצפון העיר הודיעו להורים כי הילדים לא ישוחררו לבתיהם ללא ליווי. "הורים יקרים! לאור המצב הביטחוני החריג (מצוד אחרי מחבל מניסיון הדקירה בשדה דב) יצאה הנחיה שאין לשחרר תלמידים", כתבה הנהלת אחד מבתי הספר באזור להורים".