ועדת טירקל אישרה את מועמדותו של נדב ארגמן לתפקיד ראש השב"כ

הוועדה החליטה לאשר את מועמדותו של ארגמן לתפקיד לאחר שראש הממשלה נתניהו, ראש השב"כ היוצא יורם כהן וארגמן עצמו זומנו הבוקר לדיוניה. נתניהו: "ארגמן יוביל את השירות בהצלחה מול אתגרי העתיד"

נדב ארגמן (תקשורת שב״כ)

מינויו של ראש השב"כ הבא אושר: ועדת טירקל למינויי בכירים בשירות הציבורי אישרה היום (שני) את מועמדותו של נדב ארגמן לתפקיד הבכיר, כחודש לאחר הכרזת ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת תהליך גיבוש ההחלטה, הוועדה המייעצת בראשות השופט בדימוס יעקב טירקל נפגשה עם ראש הממשלה נתניהו, עם ראש השב"כ היוצא יורם כהן ועם ארגמן עצמו.

ארגמן, בן 55, נשוי ואב לשלושה ילדים, התגייס לצה"ל ליחידה מובחרת בשנת 1978, ובשנת 1983 התגייס לשירות הביטחון הכללי ושירת במגוון רחב של תפקידים מבצעיים. בין 2003 ל-2007, כיהן ארגמן כראש אגף המבצעים בשב"כ, ולאחר מכן היה ארבע שנים נציג השב"כ בארה"ב. לאחר מכן מונה לתפקיד סגן ראש השירות במשך שלוש שנים.

לארגמן תואר ראשון במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה, תואר שני במדעי המדינה ותואר שני נוסף בביטחון ואסטרטגיה מאוניברסיטת חיפה, אותו סיים בהצטיינות יתרה, במסגרת הלימודים במכללה לביטחון לאומי.

"לנדב ארגמן ניסיון מבצעי ופיקודי מוכח ועשיר ביותר בשירות הביטחון הכללי", אמר ראש הממשלה נתניהו בעת ההכרזה על מינויו. "אני סמוך ובטוח כי השב"כ תחת פיקודו ימשיך להתחזק במישור המבצעי והטכנולוגי וימשיך להגן על ביטחון ישראל".

"אני משוכנע כי ניסיונו העשיר והמגוון של נדב במהלך שנות שירותו בשב"כ בשילוב עם יכולותיו האישיות והמקצועיות, יאפשרו לו להוביל את השירות בהצלחה אל מול אתגרי ההווה והעתיד", אמר ראש השב"כ יורם כהן. "אני מאמין כי מינויו של נדב, מועמד שצמח בשורות הארגון, יאפשר לשירות לממש את ייעודו על הצד הטוב ביותר. מאחל לנדב הצלחה רבה בתפקידו".