צפו: צוערי מגמת הסייבר בצה"ל בתרגיל ראשון

בקרוב תסתיים ההשלמה הראשונה של צוערי מגמת הסייבר של חיל התקשוב. צוערים שיסיימו את הכשרתם יהפכו לקצינים הראשונים של חטיבת ההגנה בסייבר - ויתמודדו עם תרחישים של מתקפות על הרשת הצה"לית. "אנו פועלים בתרחיש אמת וחייבים לעבוד מהר"

הצצה ראשונה לאימון לוחמי הסייבר של צה"ל: בימים האחרונים - ומבלי ששמנו לב - עמדו חניכי מגמת הסייבר של ההשלמה הטכנולוגית בחיל התקשוב בפני תרגיל המדמה את כלל האתגרים עמם יתמודדו במהלך שירותם הצבאי. בתרגיל שנודע בשם "אולימפוס" אותגרו החניכים בין השאר בהתמודדות עם החדרת חומרי ריגול, מלכוד אתרים וניסיונות חדירה לרשתות משותפות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התרגיל הראשון מסוגו שנערך בצה"ל, נועד לבחון את יכולות הפיקוד של הצוערים במרחב ההגנה הקיברנטי. עם סיום מסלול ההכשרה שלהם, יהיו צוערים אלו לקצינים הראשונים של חטיבת ההגנה בסייבר החדשה, ויתמודדו עם מספר רב של תרחישים במקביל. "אנחנו פועלים בתרחיש אמת של התקפה וחייבים לעבוד מהר", תדרך אחד הצוערים את חניכיו.

במסגרת התרגיל שנערך כתחרות, חולקו החיילים למספר צוותים כשבראש כל צוות עמד צוער. תחת כל מפקד צוות פעלו מספר מגנים בסייבר, והיה עליהם להתמודד עם מספר תרחישי קיצון שעשויים לפקוד את רשתות ותשתיות צה''ל בחירום.

"המטרה שלנו בתרגיל הייתה להכין את הקצינים ליום פקודה בו תידרש חטיבת ההגנה להתמודד עם מספר רב של תרחישים", הסביר מפקד צוות הכשרת הסייבר, סג"ם מ'. "בדרך זו, בשעת אמת הקצינים החדשים יהיו הכי מוכנים שניתן".