ההערכה: חמאס לא מעוניין בהסלמה בדרום

יממה וחצי לאחר ירי הרקטות מרצועת עזה לישראל, בצה"ל מעריכים כי חמאס אינו פועל ליצירת עימות. יעלון האשים "קבוצת טרור סוררת", אך הבהיר שחמאס אחראי למתרחש ברצועה: "נדע להכות בעוצמה גדולה יותר אם הניסיונות יימשכו"

מאיים - אך לא מוכן לעימות (רויטרס)

הדריכות בדרום נמשכת: לאחר סוף שבוע במהלכו נורו ארבע רקטות לעבר עוטף עזה וצה"ל תקף מטרות חמאס, במערכת הביטחון מעריכים כי ארגון חמאס אינו מחפש עימות צבאי - למרות המשך ההתחמשות וחפירת המנהרות. שר הביטחון משה (בוגי) יעלון טען אמש (שבת) כי הירי בוצע על ידי ארגון טרור קטן, אך הדגיש כי חמאס אחראי למתרחש ברצועה וחשוף לתגובות נוספות - בדומה לזו בה נהרגו שלי ילדים בני 6 ו-10 ברצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באירוע הוקרה לפצועי השריון אמר יעלון: "לא נסבול ניסיונות להפר את השקט בדרומה של מדינת ישראל. לכן הגבנו בתקיפות וביד קשה כלפי נכסים של החמאס, ונדע להכות בעוצמה גדולה יותר אם הניסיונות הללו יימשכו".

שעות לפני המראתו לפגישות ביטחוניות בארצות הברית, הבהיר יעלון כי "רק אמש קיבלנו עדות נוספת לניסיונות של מדינות, ארגונים וישויות, ששמו להם למטרה לפגוע בנו רק משום מי שאנחנו. זה קרה שעה שקבוצת טרור סוררת ברצועת עזה שיגרה רקטות לעבר ישראל". בהמשך דבריו ציין יעלון כי "חמאס הוא הריבון ברצועת עזה, והוא אחראי מבחינתנו לכל מה שמתרחש שם".

"ננצח את גל הטרור הזה"

שני ילדים עזתים, ילדה כבת שש ואחיה בן העשר, נהרגו באחת התקיפות של צה"ל ברצועה אתמול: בתגובה פרסמה הזרוע הצבאית של חמאס הודעה שבה נאמר שדמם לא נשפך לשווא, וכי יש גבול לסבלנות הארגון לנוכח מה שהוגדר "פשעיה של ישראל". 

כמו כן התייחס שר הביטחון גם לגל הטרור המתמשך: "גם את גל הטרור הזה ננצח, כי אין לנו ברירה אחרת ואין לנו ארץ אחרת. אנו נמשיך לרדוף שלום ולהושיט ידנו לכל שכנינו, בהם לרשות הפלסטינית. זו הדרך לאורה חונכנו, וזו הדרך לאורה אנו מחנכים את בנינו ובנותינו. אך נדע לעמוד איתן אל מול דורשי רעתנו, לאורך הגבולות, בתוכם ואף הרחק מהם".