חמאס מאיים: "דם הילדים לא נשפך לשווא"

שני ילדים פלסטינים - בן 10 ובת 6 - נהרגו בעקבות תקיפת צה"ל ברצועת עזה, שבאה אחרי מטח של ארבע רקטות שנורה לעבר ישראל. בזרוע הצבאית של הארגון מאיימים להגיב: "לסבלנותנו יש גבול"

חמאס מאיים: "לסבלנותנו יש גבול"

אחרי שבועות של שקט יחסי - יממה מתוחה לאורך גבול הרצועה: אמש (שישי) נורה מטח של ארבע רקטות מעזה לעבר ישראל, שהתפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית שער הנגב מבלי שגרמו לנפגעים או לנזק. בתגובה תקפו בלילה מטוסים של חיל האוויר יעדים של הזרוע הצבאית של חמאס. בתקיפה הזו נהרגו שני ילדים פלסטינים, בן 10 ובת 6. בתגובה, איימו בזרוע הצבאית של החמאס להגיב: "לסבלנותנו על פשעי הכיבוש יש גבול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"דם שני הילדים שנהרגו בעזה לא נשפך לשווא", נאמר בהודעה רשמית מטעם הזרוע הצבאית. בארגון מדווחים על תקיפת ארבעה בסיסים - שניים בצפון הרצועה, אחד במרכזה ואחד במזרחה.

התקיפה בוצעה לאחר שאמש סמוך לשעה 22:40, נשמעו אזעקות במספר יישובים בעוטף עזה. תושבים דיווחו על הדי פיצוצים, ולאחר בדיקה התברר כי נורו ארבע רקטות משטח הרצועה - ונפלו בשטחים פתוחים באזור מועצת שער הנגב. לא דווח על נזק או נפגעים בעקבות הירי.

"דם הילדים לא נשפך לשווא" (רויטרס)

באחרונה גברה המתיחות בעוטף עזה, בעיקר מניסיונות של חדירת מחבלים מהרצועה לשטח ישראל. לפני כשבועיים נעצרו שלושה פלסטינים לא חמושים בשטח ישראל, ותושבי עוטף עזה הביעו חשש שמקרה נוסף יחזור בקרוב - והפעם עם תוצאות חמורות בהרבה.

תושבי המועצה האזורית אשכול, בה נתפסו המסתננים, חזרו לשגרה דרוכה. במקביל, במערכת הפוליטית גבר מתגברות ההאשמות נגד הממשלה - שמעכבת את הקמת המכשול הפיזי בגבול.