לאחר ירי הרקטות: צה"ל תקף יעדי טרור ברצועה

חיל האוויר תקף הלילה תשתיות טרור של חמאס ברצועת עזה, בתגובה לירי הרקטות אמש לשטח ישראל. בחמאס מדווחים כי ילד בן 10 נהרג כתוצאה מהתקיפה. התרעת צבע אדום נשמעה במספר יישובים בדרום סמוך לשעה 23:00 אמש, ולאחר מספר דקות דווח על נפילות בשטחים פתוחים באזור מועצת שער הנגב

פיצוץ כתוצאה מתקיפת צה"ל, הלילה

צה"ל תקף בעזה בתגובה לירי הרקטות: לאחר שאמש נורו 4 רקטות מעזה לשטח ישראל והתפוצצו בשטחים פתוחים, תקפו הלילה (שבת) כלי טיס של חיל האוויר 4 מטרות טרור השייכות לארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. "צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס האחראי למתרחש ברצועת עזה וימשיך לפעול בחומרה על מנת לשמור על השקט ביישובי הדרום", נמסר מדובר צה"ל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

גורמים פלסטינים דיווחו כי כתוצאה מהתקיפה נהרג ילד בן 10 ונפצעו עוד שניים, אחיו ואחותו של ההרוג. ככל הנראה שהילדים נפגעו עקב כך שביתם נמצא סמוך מאוד לבסיס של חמאס שהותקף - כך עולה מדיווחים של הארגון ברשת. שעות מאוחר יותר, דיווחו מקורות פלסטיניים בעזה כי אחותו של הילד מתה מפצעיה. בארגון מדווחים על תקיפת ארבעה בסיסים - שניים בצפון הרצועה, אחד במרכזה ואחד במזרחה.

בחמאס מדווחים על ילד הרוג ונזק לבסיסים

התקיפה בוצעה לאחר שאמש (שישי), סמוך לשעה 22:40, נשמעו אזעקות במספר יישובים בעוטף עזה. תושבים דיווחו על הדי פיצוצים, ולאחר בדיקה התברר כי נורו ארבע רקטות משטח הרצועה - ונפלו בשטחים פתוחים באזור מועצת שער הנגב. לא על נזק או נפגעים בעקבות הירי, כוחות הביטחון החלו בסריקות אחר שרידי הרקטות.

תמונת פצוע בתקיפה שפרסם חמאס

לא רק ירי: חשש מחדירות לשטח ישראל מעזה

לאחרונה גברה המתיחות בעוטף עזה - בעיקר מניסיונות של חדירת מחבלים מהרצועה לשטח ישראל. לפני כשבועיים נעצרו שלושה פלסטינים לא חמושים בשטח ישראל, ותושבי עוטף עזה הביעו חשש שמקרה נוסף יחזור בקרוב - והפעם עם תוצאות חמורות בהרבה. תושבי המועצה האזורית אשכול, בה נתפסו המסתננים, חזרו לשגרה דרוכה. במקביל, במערכת הפוליטית גבר מתגברות ההאשמות נגד הממשלה - שמעכבת את הקמת המכשול הפיזי בגבול.

נושא המכשול צץ שוב לאחרונה בפגישה בין ראשי הרשויות בעוטף עזה עם ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון. הצדדים דנו בהקמת המכשול בגבול לצד הליכי פיתוח והטבות מס. ראש מועצת אשכול גדי ירקוני סיפר לאחר הפגישה כי נתניהו הדגיש שמדינת ישראל פועלת להקים בגבול הרצועה מערכת הגנתית פורצת דרך להתמודדות עם איום המנהרות ושאין ולא תהיה בעיה תקציבית להקמת המכשול.

שעות לאחר האירוע הצהיר ירקוני, ששיבח את תפקוד כוחות הביטחון ותושבי אשכול, כי הוא "מקווה שהקמת המכשול לאורך גבול רצועת עזה תושלם במהרה, דבר שימנע אירועים מסוג זה". מספר תושבים באזור הביעו מחאה בעמודי הפייסבוק שלהם ותהו מדוע בניית המכשול מתעכבת: "זה היה יכול להיגמר אחרת, צריך לפעול לפני שיהיה מאוחר מדי".

שלושת הפלסטינים נתפסו באזור החממות בגוש צוחר: מהחקירה הראשונית בשטח עולה כי הם ברחו מהרצועה בעקבות המצב הקשה ללא אוכל, ואמרו כי "נמאס להיות שם". עד כה לא עולה חשד לכוונה מצידם לבצע פיגוע. מספר צירי תנועה נסגרו זמנית ונפתחו בסיוע המשטרה.