רקטות נורו מעזה: אין נפגעים

התרעת "צבע אדום" נשמעה במספר יישובים בדרום, ולאחר מספר דקות דווח על נפילות בשטחים פתוחים באזור מועצת שער הנגב. תושבים דיווחו על הדי פיצוצים, וכוחות הביטחון החלו לסרוק אחר שרידי הרקטות

ארכיון (אדי ישראל, אוצר רגעים)

לילה לא שקט בדרום: סמוך לשעה 22:40 הערב (שישי) נשמעו אזעקות במספר יישובים בעוטף עזה. תושבים דיווחו על הדי פיצוצים, ומבדיקה עולה כי נורו ארבע רקטות משטח הרצועה - ונפלו בשטחים פתוחים באזור מועצת שער הנגב. לא דווח עד כה על נזק או נפגעים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כוחות הביטחון החלו בסריקות אחר שרידי הרקטות, וצה"ל בודק את נסיבות האירוע. מצה"ל נמסר: "לפני זמן קצר הופעלה אזעקת צבע אדום בשדרות ובמועצה אזורית שער הנגב". עוד עדכנו מצה"ל כי הנפילות אירעו בשטחים פתוחים: "אין נפגעים, כוחות סורקים כעת במרחב".

לפני כשבועיים נעצרו שלושה פלסטינים לא חמושים בשטח ישראל, ותושבי עוטף עזה הביעו חשש שמקרה נוסף יחזור בקרוב - והפעם עם תוצאות חמורות בהרבה. תושבי המועצה האזורית אשכול, בה נתפסו המסתננים, חזרו לשגרה דרוכה. במקביל, במערכת הפוליטית גבר מתגברות ההאשמות נגד הממשלה - שמעכבת את הקמת המכשול הפיזי בגבול.

חשש מחדירות נוספות בגבול עזה

נושא המכשול צץ שוב לאחרונה בפגישה בין ראשי הרשויות בעוטף עזה עם ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון. הצדדים דנו בהקמת המכשול בגבול לצד הליכי פיתוח והטבות מס. ראש מועצת אשכול גדי ירקוני סיפר לאחר הפגישה כי נתניהו הדגיש שמדינת ישראל פועלת להקים בגבול הרצועה מערכת הגנתית פורצת דרך להתמודדות עם איום המנהרות ושאין ולא תהיה בעיה תקציבית להקמת המכשול.

שעות לאחר האירוע הצהיר ירקוני, ששיבח את תפקוד כוחות הביטחון ותושבי אשכול, כי הוא "מקווה שהקמת המכשול לאורך גבול רצועת עזה תושלם במהרה, דבר שימנע אירועים מסוג זה". מספר תושבים באזור הביעו מחאה בעמודי הפייסבוק שלהם ותהו מדוע בניית המכשול מתעכבת: "זה היה יכול להיגמר אחרת, צריך לפעול לפני שיהיה מאוחר מדי".

שלושת הפלסטינים נתפסו באזור החממות בגוש צוחר: מהחקירה הראשונית בשטח עולה כי הם ברחו מהרצועה בעקבות המצב הקשה ללא אוכל, ואמרו כי "נמאס להיות שם". עד כה לא עולה חשד לכוונה מצידם לבצע פיגוע. מספר צירי תנועה נסגרו זמנית ונפתחו בסיוע המשטרה.