תחנת הטלוויזיה המסיתה עדיין באוויר: "הכיבוש לא יצליח להשתיק אותנו"

ערוץ הטלוויזיה "פלסטין אל-יום", השייך לארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי, ממשיך לשדר מעזה - גם לאחר שישראל פשטה על התחנה בגדה ועצרה את המנהל. הארגון קיים עצרת תמיכה בעזה: "אנחנו הרוח הגבית של ההתקוממות"

תיעוד: מעצר לילי של מנהל תחנת הטלוויזיה

"כל הניסיונות של הכיבוש לא יצליחו": הלילה (בין חמישי לשישי) פשט כוח משולב של שב"כ, צה"ל ומשטרה על תחנת הטלוויזיה של הג'יהאד האסלאמי המשדרת מאזור רמאללה והחרים ציוד טכני ומשדרים. למרות המהלך, התחנה ממשיכה לשדר מרצועת עזה. בשעות הצהריים קיים הארגון עצרת תמיכה בתחנת הטלוויזיה והצהיר כי לא יפסיק את השידורים שהוגדרו כהסתה: "קולה של ההתנגדות לא יושתק".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

עשרות פלגים וארגונים השתתפו בעצרת הסולידריות שנערכה בעזה. "הכיבוש לא יצליח להשתיק את הקול של האמת", הצהיר דאוד שיהאב, דובר ארגון הטרור. "ההתנגדות הפלסטינית והתקשורת החופשית ימשיכו בדרכם ולא יפלו - נשיך לחשוף את פשעי הכיבוש". למול הקהל המשולהב הצהירו הדוברים כי ערוץ הטלוויזיה ימשיך "לגייס את הציבור נגד התוקפנות הישראלית".

ג'מיל מזהר, נציג קבוצה מיליטנטית בתוך הארגון, אמר כי סגירת התחנה היא "הפרה בוטה של החוק" וקרא לארגוני תקשורת מסביב לעולם להצטרף למחאה נגד ההחלטה: "הפשע המתמשך נגד עיתונאים וכלי תקשורת דורש עמדה מאוחדת". נציג נוסף אמר בעצרת: "הערוץ הוא הרוח הגבית של ההתקוממות נגד ישראל".

במהלך הפשיטה נעצרו גם שלושה מעובדי הערוץ, בהם גם מנהל התחנה שנעצר בביתו שבביר זית. מצה"ל נמסר כי ערוץ הטלוויזיה "פלסטין אל יום" השייך לג'יהאד האסלמי שידר מסרי הסתה בשידורי הרדיו והטלוויזיה ולכן כוחות צה"ל פשטו על התחנה. הלוחמים שביצעו את הפשיטה החרימו משדרים וציוד טכני על מנת למנוע מהערוץ להמשיך ולהסית.

מהמידע שנאסף עולה כי הערוץ שימש את ארגון הטרור ככלי מרכזי להסתה של האוכלוסייה ביהודה ושומרון, תוך שהוא קורא לביצוע פיגועי טרור נגד מדינת ישראל ואזרחיה. דברי הסתה שודרו בערוץ הטלוויזיה והופצו גם באמצעות רשת האינטרנט.

במקביל למבצע הצבאי בעיירה אל-בירה שם ממוקמת התחנה, כוח אחר פשט גם על העיירה ביר זית, שם מתגורר מנהל "פלסטין אל-יום", פארוק עומר קאסם עליאת, ועצר אותו. יחד עם עליאת שהוא פעיל ג'יהאד אסלאמי ידוע, שאף היה כלוא בישראל בעבר, נעצרו מספר עובדים נוספים. בעקבות הממצאים שאספו כוחות הביטחון ומתוקף סמכותו, חתם מפקד פיקוד המרכז על ההכרזה לפיה הערוץ הינו התאחדות בלתי מותרת. "סגירת הערוץ ממחישה את המאמצים הרבים המבוצעים על מנת לסכל ולשבש פעילות הסתה לטרור", נמסר.