כוח צה"ל פשט על ערוץ הטלוויזיה של הג'יהאד האסלאמי

לוחמי צה"ל בשיתוף שב"כ ומשטרה הגיעו לעיירה אל-בירה ונכנסו לתחנת הטלוויזיה "פלסטין אל-יום" השייכת לארגון הטרור הפלסטיני. הלוחמים החרימו ציוד טכני ומשדרים וזאת על מנת למנוע שידורי הסתה. בנוסף לכך עצרו הלוחמים את מנהל התחנה ופשטו על גם על חברת תקשורת נוספת

כוח משולב של שב"כ, צה"ל ומשטרה פשט במהלך הלילה (חמישי) על תחנת הטלוויזיה של הג'יהאד האסלאמי המשדרת מאזור רמאללה והחרים ציוד טכני ומשדרים. במהלך הפשיטה נעצרו גם שלושה מעובדי הערוץ, בהם גם מנהל התחנה שנעצר בביתו שבביר זית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ערוץ הטלוויזיה "פלסטין אליום" השייך לג'יהאד האסלמי שידר מסריי הסתה בשידורי הרדיו והטלוויזיה ולכן כוחות צה"ל פשטו על התחנה, כך נמסר מדובר צה"ל ומהשב"כ. הלוחמים שביצעו את הפשיטה החרימו משדרים וציוד טכני על מנת למנוע מהערוץ להמשיך ולהסית.

מהמידע שנאסף עולה כי הערוץ שימש את ארגון הטרור ככלי מרכזי להסתה של האוכלוסייה ביהודה ושומרון, תוך שהוא קורא לביצוע פיגועי טרור נגד מדינת ישראל ואזרחיה. דברי הסתה שודרו בערוץ הטלוויזיה והופצו גם באמצעות רשת האינטרנט.

במקביל למבצע הצבאי בעיירה אל-בירה שם ממוקמת התחנה, כוח אחר פשט גם על העיירה ביר זית, שם מתגורר מנהל "פלסטין אל-יום", פארוק עומר קאסם עליאת, ועצר אותו. יחד עם עליאת שהוא פעיל ג'יהאד אסלאמי ידוע, שאף היה כלוא בישראל בעבר, נעצרו מספר עובדים נוספים.

בעקבות הממצאים שאספו כוחות הביטחון ומתוקף סמכותו, חתם מפקד פיקוד המרכז על ההכרזה לפיה הערוץ הינו התאחדות בלתי מותרת. סגירת הערוץ ממחישה את המאמצים הרבים המבוצעים על מנת לסכל ולשבש פעילות הסתה לטרור.

המלחמה בהסתה לא נעצרת רק בשידורי הטלוויזיה והרדיו, אלא עוברת גם מדלת לדלת ביהודה ושומרון. לפני יומיים, ערב לאחר שגל הטרור הכה בתל אביב, פתח תקווה וירושלים, התלווה כתבנו לפשיטה של כוח צה"ל על בתי מחבלים והכנתם להריסה.

במסגרת הפעילות של הלוחמים, הם הקישו בדלתותיהם של צעירים פלסטינים שמסיתים נגד ישראל ברשתות החברתיות. מטרת הפעולה הזו היא שליחת מסר של הזהרה, פן ימשיכו לקרוא לביצוע פיגועים ויביעו רצון להיות שהידים.

לוחמים בהסתה ברשתות

במערכת הביטחון לוקחים ברצינות את ההסתה ברשתות התקשורת וברשתות החברתיות ולכן פעולות צה"ל מתמקדות בשני מקומות אלו. ידו הארוכה של צה"ל יודעת לאתר את המסיתים ולהגיע עד דלת ביתם, כפי שנעשה הלילה בתחנת הטלוויזיה ומוקדם יותר ממש לבתי הצעירים עצמם.