גורשו בני משפחתו של המחבל מירושלים

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הורה לגרש את בני משפחתו של המחבל שביצע את הפיגוע בבירה שלשום, בו נפצעו שני שוטרים באורח קשה. אביו ואחיותיו, שהתגוררו בשכונת עיסאוויה בניגוד לחוק, גורשו לשטחי יהודה ושומרון

זירת הפיגוע בירושלים (מדברים תקשורת)

עליית מדרגה במאבק במחבלים: השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הודיע הלילה (חמישי) כי בני משפחתו של המחבל שביצע את פיגוע הירי בירושלים שלשום גורשו לשטחי יהודה ושומרון. בפיגוע ברחוב סלאח א-דין במזרח העיר נפצעו שני שוטרים - אחד באורח קשה מאוד והשני בינוני-קשה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"שלשום הנחיתי את המשטרה, מיד לאחר הפיגוע בירושלים, לבדוק את מעמדם החוקי של בני משפחתו של המחבל פואד אבו רג'ב תמימי שהתגוררו בעיסאוויה במזרח ירושלים", אמר ארדן.

המחבל פואד אבו רג'ב תמימי

בבדיקה שערכה המשטרה התברר כי הוריו של המחבל הגישו בקשה לאיחוד משפחות, אך הבקשה עדיין לא אושרה ולכן אביו של המחבל ואחיותיו אינם בעלי מעמד של תושב וכך שהותם בעיסאוויה נקבעה כלא חוקית.

"מי שנמצא בניגוד לחוק יגורש" (פלאש 90)

"הנחייתי למשטרה היא ברורה", הוסיף ארדן, "מי שנמצא כאן בניגוד לחוק - יגורש. נמשיך להילחם בטרור בעוצמה רבה בכל החזיתות ונגבה מחיר יקר ממי שתומך, מממן ומסייע לטרור".

בשבוע שעבר פנה ראש הממשלה נתניהו ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לקבל את חוות דעתו המשפטית לאפשרות של גירוש משפחות מחבלים המסייעים לטרור לרצועת עזה. "אני סבור שהשימוש בכלי זה יביא לצמצום משמעותי בפעולות הטרור נגד ישראל, אזרחיה ותושביה", אמר נתניהו.