הערכה: המתנדב שירה במחבל לא יועמד לדין

במהלך תשאולו במחלקה לחקירות שוטרים אמר השוטר המתנדב שירה למוות במחבל ביפו כי גם לאחר שזה היה שרוע על הרצפה, הוא עדיין זז והחזיק סכין בידו ולפיכך עוד נשקפה ממנו סכנה. בשל כך, ההערכה היא כי בדיקת מח"ש לא תהפוך לחקירה ולא תסתיים בהגשת כתב אישום

תיעוד הירי במחבל שביצע את פיגוע הדקירה בטיילת ביפו שלשום הוביל את המחלקה לחקירות שוטרים לפתוח בבדיקה כדי לקבוע האם הירי בוצע לאחר שהמחבל כבר נוטרל ולא נשקפה ממנו סכנה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כל ההערכות, הבדיקה לא תבשיל לחקירה ולכתב אישום. השוטר המתנדב שביצע את הירי, בן 65, אמר לאנשי מח"ש כי המחבל אמנם היה שרוע על הרצפה, אבל הוא הבחין בכך שהוא זז והוא עדיין החזיק סכין בידו. במצב זה, כך טען, עדיין נשקפה ממנו סכנה.

בסרטון הדרמטי של רגעי הפיגוע נראה המחבל כשהוא נמלט מנמל יפו לכיוון הטיילת של תל אביב, כשבדרך הוא רץ סמוך לכביש ומנסה לדקור את כל מי שנקרה בדרכו. שוטרים שרדפו אחריו הצליחו לבסוף להתקרב אליו וירו בו עד שנפל לקרקע.

בשלב זה נראה אחד השוטרים כשהוא עומד במרחק מטרים ספורים מהמחבל ויורה בו פעם נוספת, כשברקע נשמעים אזרחים המעודדים אותו להמשיך ולירות בו. יריות אלו שהגיעו לאחר שהמחבל כבר שכב על הקרקע ולכאורה היה מנוטרל הן שהובילו את המחלקה לחקירות שוטרים לפתוח בבדיקת האירוע.