סנגורו של תא"ל בוכריס: "הרמטכ"ל צריך לדאוג קודם לצבא"

אל"מ אשר הלפרין, הסנגור הצבאי הראשי, גיבה בריאיון לתכנית "שש" עם עודד בן עמי את החלטתו של איזנקוט לבטל את מינויו של הקצין לרח"ט מבצעים. "גורמי החקירה פועלים להוצאת האמת לאור", אמר

סנגורו של תת אלוף אופק בוכריס, הקצין החשוד באונס ומעשי סדום, אלוף משנה עו"ד אשר הלפרין אומר שהרמטכ"ל פעל נכון שמינה רח"ט מבצעים חדש במקומו של הקצין הבכיר. "הרמטכ"ל מחויב להחלטה", אמר הלפרין. "הוא צריך לדאוג בראש ובראשונה לצבא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלפרין הוסיף כי "אני בטוח שגורמי החקירה מבצעים את עבודתם נאמנה והוא משוכנע שהאמת תצא לאור". הלפרין הבהיר כי טרם ידוע מתי יחליטו גורמי החקירה לבצע עימות בין בוכריס למתלוננת, עימות שבוכריס עצמו מעוניין בו.

הסנגור התייחס לזמן הממושך בחקירה כה מורכבת ומסובכת: "זה לוקח לעתים שבועות או חודשים", אמר. "מצ"ח שומרת את הקלפים קרוב לחזה, מעבר לעדויות של מעורבים ישירים גובים עדויות מכל מי שהיה בלשכה בעבר".

הלפרין הדגיש כי תת אלוף בוכריס מלא אמונה בצדקתו: "תת אלוף בוכריס מישיר מבט ומכחיש באופן מוחלט את המיוחס לו" עוד סיפר הלפרין כי אלו ימים קשים עבור בוכריס אך הוא מקרין עוצמה וביטחון.

הבוקר החליט הרמטכ"ל גדי איזנקוט החליט לבטל את מינוי בוכריס, לראש חטיבת המבצעים. בנוסף, השעייתו של הקצין הבכיר תוארך בעוד 30 ימים. בימים הקרובים ימונה ראש חטיבת מבצעים חדש.

"הרמטכ"ל מחויב להחלטה". איזנקוט ובוכריס (פלאש90)

ההחלטה של איזנקוט התקבלה לאחר התייעצות עם הפרקליט הצבאי הראשי תא"ל שרון אפק, מתוך הבנה שחקירת הפרשה תיקח זמן. הרמטכ"ל אף שוחח עם תא"ל בוכריס והסביר לו כי אי אפשר לדחות מינוי לתפקיד כל כך מרכזי וחשוב בצה"ל, ובסיטואציה הזאת, אין ברירה אלא לבטל את מינוי.

תא"ל בוכריס (IDF)

בשבוע שעבר עברו שתי המתלוננות נגד בוכריס בדיקת פוליגרף, וזאת לאחר שגם הקצין הבכיר עבר בדיקה דומה בעצמו במשרדי מצ"ח. עד כה לא קיבלו הקצין או המתלוננות את תוצאות הבדיקות. במסגרת הפרשה שנחשפה לפני כשבועיים, התלוננו נגד תא"ל בוכריס שתי חיילות לשעבר הטוענות כי ביצע בהן עבירות מין בעת ששירתו תחת פיקודו. החשדות המיוחסים לו הן ביצוע חמישה מעשי אונס ומעשה סדום בחיילות ששירתו תחתיו.