איש שירות הביטחון הכללי שנהרג הוא אמיר מימוני ז"ל

הותר לפרסום: מימוני נהרג במהלך פעילות מבצעית שהתרחשה בעוטף עזה. הלווייתו תתקיים בשעה 16:00 בבית העלמין במושב נוגה. נסיבות מותו של מימוני נבדקות, כשבין השאר נחקר האם מדובר בתקלה מבצעית בעקבותיה הירי בוצע בידי איש ביטחון שאינו חייל צה"ל

אמיר מימוני ז"ל

הותר לפרסום: איש השב"כ שנהרג אמש (שלישי) בפעילות מבצעית בעזה אמיר מימוני, בן 29 מושב זוהר. הלוויתו תתקיים היום בשעה 16:00 בבית העלמין במושב נוגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נסיבות מותו של מימוני נחקרות בידי גורמי הביטחון. הצנזורה התירה לפרסום כי בין היתר נבדקת האפשרות שטעות גרמה לזיהוי האיש כמחבל שעמד סמוך לגדר. על פי ההערכות, אש נפתחה לעבר איש השב"כ בידי איש ביטחון אחר שאינו חייל צה"ל, והוא נהרג כתוצאה מהירי.

"אמיר עבד ללא הרף 24/7 סביב השעון כדי לשמור על עם ישראל בארץ ובעולם", כתב אחיו בפוסט שפרסם בפייסבוק זמן קצר לאחר שנודע לו על מותו. "הוא אף פעם לא סיפר מה הוא עושה ומה הוא עשה. חבריו סיפרו פעם שהוא 'השפיץ של היחידה, התותח שבחבורה זה שכולם תמיד מסתכלים עליו כדי לקחת דוגמה'. כמה פעמים סיכנת את חייך עבור כולנו. אמיר מסר את נפשו חזרה לבורא עולם בזמן ששמר עלינו. ה' לקח לי את אמיר, היהלום הזה ששמר ונתן את כל כולו עבור עם ישראל".