נעצר חשוד בדריסתו למוות של אברהם חסנו ז"ל

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי וצה"ל/ יח' דובדבן נעצר הלילה תושב דהריה/יתיר החשוד בדריסתו למוות של אברהם חסנו ז"ל בתאריך 20/10/2015 בצומת פואר הסמוכה לחברון.

הבוקר (רביעי) הותר לפרסום כי של כוחות הביטחון נעצר חשוד בדריסתו למוות של אברהם (אשר) חסנו ז"ל, במהלך פיגוע שבוצע באוקטובר בשנה שעברה בצומת אל-פוואר סמוך לחברון. בפעילות השתתפו כוח צה"ל מיחידת דובדבן לצד שירות הביטחון הכללי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החשוד היה עצור עד לאחרונה בתחנת המשטרת בדהריה. לאחר ששוחרר לפני מספר ימים, נעצר על ידי כוחות הביטחון בתום פעילות מודיעינית מאומצת והועבר לחקירת כוחות הביטחון. 

אברהם חסנו, תושב קריית ארבע בן 54, נסע בכביש סמוך לצומת אל-פוואר, דרומית-מערבית לחברון. במהלך נסיעתו הושלכו אבנים לעבר מכוניתו,  הוא עצר בצד הדרך ויצא מהרכב, ככל הנראה כדי לאמוד את הנזק. אז הגיעה למקום משאית ובה הנהג החשוד שפגעה בו ונמלטה מהזירה.

כעבור זמן קצר אותרה המשאית באזור דהריה. הנהג עצמו הסגיר עצמו למשטרה הפלסטינית וטען בחקירתו כי מדובר בתאונה ולא בפגיעה מכוונת. מיד לאחר התאונה ביצעו פרמדיקים של מד"א וחובשים של צה"ל פעולות החייאה בחסנו, אך כעבור זמן קצר נאלצו לקבוע את מותו.

חסנו הוא אב לשבעה ילדים וסב לתשעה נכדים. הוא עבד כמנהל המטבח בישיבה התיכונית עותניאל. "הוא היה פעיל חברתי ואהוב על כולם. עם חיוך תמידי ושמחת חיים", סיפר דובר היישוב. הוא סיפר כי נהג להוביל הפעלות ושיעורי תודה ללא תמורה, דבר שהפך אותו לאדם מוכר בקריית ארבע.