המחבל בפייסבוק: "לעלות לגן עדן"

שעות בודדות לאחר ביצוע שלושת הפיגועים - מערכת הביטחון מתחילה לקבל תמונת מצב לגבי פרופיל המחבלים. מבדיקה של עמודי הפייסבוק של שניים מהם עולים רמזים רבים למתקפת הטרור שביצעו בשטחי ישראל. "התקרבתי אל אלוהים", כתב מבצע הפיגוע ביפו לאחר ששב בשבוע שעבר מביקור במכה

מבצע הפיגוע ביפו

שניים מתוך שלושת המחבלים שביצעו את גל הפיגועים בשטחי ישראל אתמול (שלישי) רמזו על כוונתם ברשת החברתית - כך עולה מבדיקה בעמוד הפייסבוק שעות בודדות לאחר שביצעו את הפיגועים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מבצע פיגוע הירי ברחוב סלאח א-דין, פואד תמימי בן 21 מעיסאויה שפצע שני שוטרים, העלה בחודשים האחרונים לאלבום התמונות רמזים לחיבתו לרובים ואקדחים. באחת התמונות יש כדורי אקדח בצירוף הכיתוב בערבית: "שפת הדיאלוג". תמימי העלה גם תמונתו של נשאת מלחם, מבצע פיגוע הירי במרכז תל אביב לפני כחודשיים.

שעות ספורות לפני הפיגוע העלה תמימי קטעי קוראן ומסורות אסלאמיות שמלמדים על כוונתו "לעלות לגן עדן" וכן את עשרת הדיברות לכל שאהיד - מסמך שהעלה אחד ממבצעי פיגוע הירי בארמון הנציב והפך ויראלי ברשתות החברתיות.

תמימי. גרם לפציעתם של שני שוטרים


בשאר מסאלחה בן ה-22 מכפר חג'ה ליד קלקיליה, מבצע הפיגוע ביפו שרצח תייר ופצע בדקירות עוד 11, עבד ככל הנראה בעיר. מסאלחה חזר לפני שבוע מביקור בסעודיה כשלקח חלק במצוות העלייה לרגל למכה. עמוד הפייסבוק של המחבל מיפו עמוס בתמונות מהמסע וכותרות בסגנון "התקרבתי אל אלוהים". בפרופיל הוא מציין שהוא עובד בישראל וכשלוחצים על הלינק מגיעים לעמוד פייסבוק נוסף שמציג את דגל ישראל מחוק ובמקומו דגל פלסטין.

שניים מתוך שלושת המחבלים שביצעו את הפיגועים היום הם שוהים בלתי חוקיים, ובמשטרה מרכזים בשבועות האחרונים מאמץ נרחב מול שב"חים, וקוראים לכלל הציבור להקפיד על החוק ולא לאפשר לאף אדם שאינו נושא אישור רשמי לשהות בישראל שלא כחוק. במשטרה מבהירים כי יחמירו מאד עם מעסיקים, מלינים ומסיעים של שב"חים.