"לא שמתי לב לפציעה, רדפתי אחרי המחבל"

אחד מפצועי הפיגוע ביפו משחזר את השתלשלות האירועים: "הלכנו לחגוג לאשתי יום הולדת כששמענו צעקות. הסתובבתי, הרגשתי דקירה - והתחלתי לרדוף אחרי המחבל עד ששמעתי את אשתי צועקת ושמתי לב שאני מדמם". לדבריו, כמה עוברי אורח סייעו לו להפסיק את הדימום: "את האמבולנס הראשון שהגיע שלחתי לפצוע הקשה"

"אשתי חגגה יום הולדת, וקיווינו לסיים את החגיגות במסעדת 'חצר גולדמן' ביפו", מספר אחד הפצועים בפיגוע ביפו, שנדקר בכתפו ומצבו הוגדר קל-בינוני. לדבריו, כשנפצע היו בדרכם לרכב עם סיום הארוחה, סביב השעה 18:00. "הלכנו לתומנו כששמענו שצועקים לנו שיש מחבל שדוקר ולהיזהר", הוא משחזר בשיחה עם חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הספקתי להסתובב וראיתי משהו רץ לעברנו. חשבתי שזה עוד מישהו שבורח ונמלט, אבל לצערי זה היה המחבל עצמו ואז הרגשתי את הדקירה בכתף שמאל", שיחזר, "בשלב זה התחלתי לרוץ אחריו במשך כמה מאות מטרים, תוך כדי שאני מתריע על מה שקורה לכל האנשים שמולי - ותוך זמן קצר חברו אליי עוד אנשים. לדעתי הוא לא היה מסוגל לפגוע יותר באנשים, כי הוא שבר את הסכין על הכתף שלי".

"בהתחלה בכלל לא הבנתי שאני פצוע - שמעתי את אשתי צועקת והרגשתי שאני מדמם, אז הפסקתי לרוץ והתפניתי לכביש", המשיך הפצוע לספר, "כמה אנשים טובים בצד הדרך עצרו לי את הדימום, והמתנו לאמבולנס. את הראשון שהגיע שלחתי הלאה, כי הבנתי שהיה פצוע קשה מאוד, ואני התפניתי עם האמבולנס השני שהגיע אחרי כמה דקות".

"למזלי, הדקירה היא כזו שלא גרמה לנזק חמור", סיכם הפצוע, "אני שמח שחיסלו את החלאה הזאת". בפיגוע נפצעו סך הכל 11 בני אדם ונרצח אחד, תייר מרוסיה. המחבל חוסל בזירה.