סערת הזקנים בצבא: האישורים יישללו?

מסמך חדש חושף כי ראש אכ"א הנחה לבצע בדיקה מחודשת של האישורים לגידול זקן שכבר ניתנו על פי הנוהל החדש, במספר יחידות שבהן דווח על מספר בקשות חריג. בנוסף, ראש אכ"א הנחה שלא לאפשר לחיילים מזוקנים להשתתף במשמרי כבוד. מדובר צה"ל טרם נמסרה תגובה

צה"ל: האישורים יילקחו? (אילוסטרציה) (דובר צה"ל)

סערת הזקנים בצה"ל מסרבת לדעוך: לאחר שבשבוע שעבר נכנסה לתוקף הפקודה החדשה שמגבילה את האישורים לגידול זקן בקרב חיילים, מסמך חדש חושף כי ראש אגף כוח האדם בצה"ל הנחה לבחון את הבקשות שכבר אושרו על פי הנוהל החדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המסמך מסכם דיון שמסכם דיון שהתרחש בלשכתו של ראש אכ"א בשיא הסערה בשבוע שעבר, שעות ספורות לפני כניסת הפקודה החדשה לתוקף. בדיון הנחה ראש אכ"א האלוף חגי טופולנסקי, לבחון מחדש את הבקשות שאושרו על פי הנוהל החדש בכמה יחידות שבהן לטעמו קיים מספר חריג של פניות. על פי המסמך מדובר ביחידות בחיל האוויר, באמ"ן, בפיקוד העורף ובפיקוד המרכז, בהן ביקש ראש אכ"א לבצע בדיקה מחודשת.

המשמעות המעשית של הצעד שנקט ראש האגף נוגעת לחיילים שבקשותיהם כבר אושרו על פי הנוהל החדש. בעקבות ההנחיה, חיילים שכבר זכו בהיתר ומשרתים ביחידות המדוברות יצטרכו, אולי, להיפרד ממנו בקרוב.

זקן? לא במשמר הכבוד (ארכיון) (דובר צה"ל)

זאת ועוד, על אף שבצה"ל נטען כי אין מכסות בנוגע לאישורי הזקנים וכי כל בקשה תיבחן באופן פרטני, כעת מתברר שהסטטיסטיקה משחקת תפקיד נכבד בסוגיה.

סעיף נוסף במסמך נוגע להופעתם של חיילים מזוקנים באירועים ייצוגיים. במסמך ניתנה הוראה בנוגע "הפצת הנחייה על הימנעות השתתפות חיילים עם זקן במשמרי כבוד בצה"ל". בהקשר זה יש לציין כי משמרי כבוד בצבא אינם מסתכמים בהגעתם של אישים בכירים, אלא באירועים תכופים יותר, דוגמת ימי הזיכרון ויום העצמאות.

מדובר צה"ל טרם נמסרה תגובה.