תושבי נתיב העשרה נגד האנטנה החדשה

עימות חריף בין חברי המושב בעוטף עזה למערכת הביטחון: כ-100 תושבי נתיב העשרה מחו על הקמתה הצפויה של אנטנה גבוהה במרחק של עשרות מטרים בלבד מקצה היישוב. התושבים טוענים כי קיומה יסכן את ביטחונם, ובינתיים הופסקו העבודות באופן זמני

החשש: להפוך למטרה נוחה לחמאס

בימים האחרונים גילו במפתיע תושבי נתיב העשרה כי על הגבעה מולם הולכת ומוקמת אנטנה של משרד הביטחון בגובה 70 מטרים לשימוש צבאי, במרחק של 50 מטרים בלבד מבתי התושבים - ופתחו במאבק. התושבים התקוממו על כך שהמהלך לא תואם איתם ועל כך שהאנטנה תהפוך אותם למטרה נוחה של חמאס. כצעד מחאה ראשון בשטח, הגיעו אתמול (ראשון) כמאה תושבי נתיב העשרה לגבעה בה מוקמת האנטנה המיועדת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך המחאה סילקו המפגינים את עובדי משרד הביטחון, המשאיות והמנופים. העובדים עזבו את המקום והתושבים נעלו את השער לאזור כדי למנוע את המשך העבודה. לאחר המעשה, בצעד חריג, הוחלט על הפסקת העבודות - אך הן צפויות להתחדש בזמן הקרוב, בניגוד לעמדת התושבים.

נתיב העשרה הינו אחד מיישובי עוטף עזה שסבלו במיוחד בשנים האחרונות מפצצות מרגמה ומירי נשק קל. כעת החשש במושב הוא שהאנטנה תסמן אותם באופן סופי כמטרה נוחה ואף רצויה של ארגוני הטרור.

במשרד הביטחון אומרים כי קולם של המוחים נשמע, וכי הם יקיימו שיחות עם תושבי היישוב בניסיון להגיע להסכמות.