הפיגוע בהר ברכה: מפקדים נענשו

תחקיר האירוע שבו נפצעו קל שני חיילים מדקירות מחבלים: "ליקויים באופן ביצוע המשימה וחריגה חמורה בסולם הנורמות והערכים של לוחמים בנושא שמירה על הנשק האישי, רעות ודבקות במשימה". הצעדים שננקטו: מפקד הפלוגה הושעה, מפקד וסמל המחלקה הודחו

זירת הפיגוע סמוך להר ברכה

בצה"ל הוחלט לנקוט בצעדים נגד שלושה מפקדים בעקבות פיגוע הדקירה בשבוע שעבר בעמדה צבאית סמוך להר ברכה בשומרון. תחקיר מקיף שנערך בצה"ל העלה ממצאים חמורים ובעקבותיו הוחלט להשעות את מפקד הפלוגה לשנה ולרשום לו הערה פיקודית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"התחקיר מצביע על ליקויים באופן ביצוע המשימה וחריגה חמורה בסולם הנורמות והערכים של לוחמים בנושא שמירה על הנשק האישי, רעות ודבקות במשימה", נמסר מדובר צה"ל. מי שהוביל את התחקיר הוא מפקד חטיבת כפיר, אלוף-משנה גיא חזות.

מפקד האוגדה קיבל את תוצאות התחקיר וגם את ההמלצות שעלו בו. מלבד הצעדים שננקטו נגד מפקד הפלוגה, הוחלט להדיח מתפקידם את מפקד וסמל המחלקה. עוד נמסר כי בעניינם של שני הלוחמים שנפצעו תתקבל החלטה לאחר שיחלימו מפצעיהם וישובו לפעילות צבאית.

מח"ט שומרון אל"מ שי קלפר בזירת הפיגוע (דו"צ)

לאחר הפיגוע נמצאו בעמדה הצבאית נשקיהם האישיים של שני החיילים שנפצעו כשהם מונחים בצד. בעמדה נמצא גם לוח שש-בש ואשפה מפוזרת. בשלב ההוא נבדקה האפשרות שכלי הנשק היו מונחים ליד החיילים בעמדה, מה שאולי סייע למחבלים להפתיע אותם, לדקור אותם ולאחר מכן להימלט.

בצה"ל ובשב"כ ממשיכים בחיפושים אחר שני המחבלים שנמלטו לאחר הפיגוע. נעשים מאמצים לאתרם גם בשטח וגם באמצעות מידע מודיעיני במרחב של הכפר בורין, לשם מעריכים כי השניים נמלטו. במקביל בוצעו מספר מעצרים של חשודים ונחקר הקשר שלהם לפיגוע.