שני חיילים נפצעו קל-בינוני בפיגוע סמוך להר ברכה; מרדף אחר המחבלים

כוחות גדולים מבצעים סריקות נרחבות אחר שני פלסטינים שדקרו חיילים בעמדה צבאית מחוץ ליישוב הר ברכה ונמלטו מהמקום. החיילים נפצעו קל-בינוני וקל ופונו לבית החולים. תושבי הר ברכה התבקשו להסתגר בבתים‎

שני חיילים נפצעו בפיגוע דקירה בשומרון: שני חיילי צה"ל נפצעו אמש (רביעי) באורח קל-בינוני בפיגוע שאירע בעמדה צבאית מחוץ להתנחלות הר ברכה שמדרום לשכם. שני פלסטינים הצליחו לדקור את החיילים, ניסו לחטוף את הנשק שעליהם - ולאחר שלא הצליחו, נמלטו מהמקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לחיילים שנפצעו טיפול רפואי ראשוני ופינו אותם לבית החולים בילינסון בפתח תקווה. אחד מהם, כבן 20, במצב קל-בינוני כשהוא דקור בפלג גופו העליון. פצוע נוסף טופל על ידי כוח רפואה של צה"ל. אחד מהם סבל מחבלות בפניו והחייל הנוסף שנפצע נדקר בכתפו, ומצבו מוגדר יציב.

בהר ברכה ביקשו מהתושבים להישאר בבתים

פראמדיק מד"א, מיקי נמש, שטיפל בפצועים סיפר: "כשהגענו למקום ראינו צעיר כבן 19 בהכרה מלאה עם פציעה מדממת בפלג גופו העליון, הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו מוגדר קל עד בינוני ויציב. פצוע נוסף באורח קל טופל על ידי כוח רפואה של צה"ל שהיה במקום".

סריקות אחר המחבלים שנמלטו

באזור החלו סריקות אחר המחבלים לאחר שנמלטו מזירת הפיגוע עם הנשק של החיילים. מתחקור האירוע עולה כי שני החיילים, ששהו בעמדה הסמוכה להר ברכה, הופתעו על ידי שני מחבלים שדקרו אותם בזמן שהנשקים של החיילים היו מונחים לצדם - והם לא היו במוכנות לאירוע. כשכוחות רפואה ראשונים הגיעו לזירה, החיילים לא היו עם הנשקים ולכן נוצר בלבול וחשש שהנשקים נגנבו.

במקביל לאירוע הזה, אותרו שתי דמויות חשודות בערוץ הנחל הסמוך ליצהר, יישוב קרוב מאוד להר ברכה. שני הפלסטינים הללו, שאינם קשורים לפיגוע שהתרחש סמוך להר ברכה, נתפסו והם נחקרים.