חיילות למען בוכריס: "עלילות, גיבור ישראל"

פקודותיו ובעבר ובהווה של הקצין החשוד ב-5 מעשי אונס וסדום בחיילת - יוצאות להגנתו. רל"שית: "תמיד הרגשתי ביטחון לידו בלשכה". אחרת אמרה: "נזהר בכל הקשור ליחסי מרות". ב-16:00: הצהרת אבי המתלוננת

בוכריס. "מעולם לא ניסה דבר" (אתר צה"ל)

פקודות של תא"ל אופק בוכריס בהווה ובעבר יוצאות היום (רביעי) להגנתו: בפוסטים שפרסמו מספר צעירות בפייסבוק הן מעידות כי בוכריס מעולם לא ניסה לפגוע בהן או להטרידן, ומצהירות כי הן מאמינות בחפותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עם יד על הלב, אני יכולה לומר בכנות וביושר שאף פעם לא הרגשתי בקרבתך חוסר נעימות", כתבה ירדן מלכה, מזכירתו של בוכריס, "להיפך - תמיד הרגשתי שאני צועדת יחד עם אדם מדהים. מעולם לא נתקלתי במקרה בו ניצלת או דרגתך או מעמדתך, וגם בימים שהלו"ז היה נמשך עד לשעות המאוחרות של הלילה לא היית מוכן שאשאר איתך בלשכה".

החיילות מצהירות: "מאמינות לו" (פייסבוק)

"אופק בוכריס היה המפקד שלי, ואני זוכרת אותו כאדם ערכי ביותר - מוסרי, ישר ובעל מידות", כתבה נעמי אלמוג, "ליבי עם החיילת, במידה ויתברר בבית המשפט כי הדבר נכון - אבל העיתוי של התלונה, פרסום הפרשה והשיימינג מסריחים, מושחתים ומעצבנים".

אור יקיר כתבה כי "אופק הוא בן אדם מדהים. ימים שלמים העברנו בלשכה, שעות ארוכות - מעולם הוא לא ניסה לגעת, להטריד או אפילו לרמוז למשהו בכיוון. הוא גם בן אדם כל כך צנוע, הוא לא אהב את הדרגות האלה ואף פעם לא חשב שמגיע לו משהו כי הוא תת אלוף. אני מאמינה בחפותו ומקווה שהאמת תצא לאור".

"העיתוי מסריח" (פייסבוק)

"אני משרתת תחת תא"ל בוכריס", כתבה איב קורשיא, פקידת הלשכה של הקצין הבכיר, "ביום הראשון שנכנס לתפקיד הושיב אותנו לשיחה ואמר בפירוש שאם אי פעם מישהו מציק לנו, שנפנה אליו ישירות, בלי להתבייש". קורשיא הוסיפה כי "אתה איש חזק, ואנחנו בטוחים שתעבור זאת בגבורה ובצדק, כמו כל דבר שאתה עושה. מצדיעה לך, לגבורה שלך ולערכים שלך".

"אופק בוכריס היה המפקד שלי במשך שנה שלמה", כתבה תהילה לוי ברנס, "במשך המון שעות של נסיעות, תרגילים ושיחות למדתי ממך צניעות וענווה מהי. לא היה מקרה אחד שראיתי שאופק מנסה לנצל את הדרגה או המעמד", ציינה, "הוא אפילו שנא כשעשו בשבילו משהו. הוא המפקד היחיד שאני מכירה בדרגות האלה שלא רצה ולא רוצה להשתמש בכוחו לטובתו".