מטוסי קרב כמעט פגעו במטוס נוסעים

שניות מאסון: 4 מטוסי קרב של חיל האוויר כמעט התנגשו במטוס של חברת "ריינאייר" שהמריא מבסיס עובדה בדרום. תגובתו המהירה של קברניט המטוס מנעה תאונה. חיל האוויר וחוקר התאונות במשרד התחבורה פתחו בחקירה

מטוסים של חיל האוויר, ארכיון

אסון אווירי נמנע בשנייה האחרונה: ארבעה מטוסי קרב של חיל האוויר כמעט התנגשו היום (שלישי) במטוס נוסעים של חברת התעופה "ריינאייר" שהמריא מבסיס עובדה בדרום. התגובה המהירה של טייס "ריינאייר" מנעה פגיעה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בגובה של 27 אלף רגל, כשמטוסי הקרב ערכו אימון בשמי הארץ. לאחר התקרית החמורה נפתחה חקירה משותפת של חיל האוויר וחוקר התאונות במשרד התחבורה כדי לבדוק את נסיבות האירוע.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מטוס נוסעים אזרחי התקרב למטוס של חיל האוויר במרכז הארץ. האירוע נמצא בתחקיר".

לפני שנה: מערך האימונים קורקע (חיל האוויר)

בפברואר 2015 הושבתו אימוני מערך הקרב של חיל האוויר בשל אירועי בטיחות. באחד מאותם אירועים, ביצעו שני מטוסי אף-15 חליפה קרובה זה ליד זה באופן מסכן חיים. בעקבות זאת, קורקע אחד הטייסים למשך חמישה ימים מכיוון שנמצא אחראי לאירוע.

מטוס של חברת "ריינאייר"

במקרה נוסף באותו חודש כמעט ואירעה התנגשות בין שני מטוסי אף-16. כמו כן, רכב שחצה מסלול בזמן המראה של מטוס קרב כמעט והתנגש בכלי הטיס ואירוע בטיחותי נוסף התרחש כשציפור פגעה בחופה של תא הטייס במטוס אף-16 במהלך טיסה. לא היו נפגעים באותו אירוע, אך נזק נגרם.