בווייז מגיבים: החיילים סטו מהמסלול

אחרי שהתחקיר הצה"לי של האירוע בו נכנסו שני חיילים לקלנדיה קבע כי הם ניווטו באמצעות האפליקציה וטעו בדרכם, בחברה מבהירים: "הם סטו מהמסלול המקורי שהוצע להם". עוד אומרים בווייז כי ברירת המחדל באפליקציה מונעת הפניית נהגים דרך אזורים מסוכנים

הרכב השרוף בקלנדיה

לאחר שתחקיר ראשוני של צה"ל קבע כי החיילים שנכנסו אמש (שני) בשוגג למחנה הפליטים קלנדיה השתמשו באפליקציית ווייז וטעו בדרכם, בחברה מדגישים: "החיילים ביצעו סטייה מהמסלול המקורי שהוצע להם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"האפליקציה כוללת הגדרה ספציפית שמהווה ברירת מחדל ומיועדת למנוע ניתוב דרך אזורים אשר מסומנים כמסוכנים או כאסורים לישראלים לנסיעה", נמסר מווייז. "במקרה זה ברירת המחדל הייתה כבויה באפליקציה שבה נעשה שימוש ובוצעה סטייה מן המסלול המקורי. כתוצאה מהסטייה נכנסו הנוסעים לאזור האסור".

"החיילים סטו מהמסלול"

בווייז אף הדגישו כי "באחריותו של כל נהג לעקוב ולציית לשלטי הדרכים והתנועה ולמלא אחר החוקים המקומיים". בחברה מציינים כי בכבישים המובילים לשטחים שבשליטת הרשות הפלסטינים מוצבים שלטים בולטים בכביש - "אשר די בהם כדי למנוע את הגישה לאזור התקרית".

בתקרית החמורה נפצעו 5 לוחמים ופונו במהלך הלילה לבית החולים הדסה הר הצופים לקבלת טיפול רפואי. מפרטי האירוע עולה כי צעירים פלסטינים הקיפו את הרכב בו נסעו השניים, חסמו את דרכו, יידו לעברם אבנים ובקבוקי תבערה. הרכב עלה באש ושני החיילים הצליחו לחמוק ממנו ולהימלט. במהלך המנוסה הם התפצלו. אחד מהם אותר כשעה לאחר תחילת האירוע והשני אותר כחצי שעה לאחר מכן.

מחנה הפליטים קלנדיה

למקום הוזעקו כוחות גדולים מאוד של צה"ל, שב"כ, משמר הגבול ואף כוחות מיוחדים. מסוקים ופצצות תאורה השתתפו במאמץ האדיר לאתר את החיילים. במהלך כל האירוע נמשכו חילופי אש בין הכוחות לבין חמושים פלסטינים. כוחות הביטחון השיבו באש לעבר מקורות הירי ונעשה שימוש באמצעים לפיזור הפגנות. במהלך אותם חילופי ירי והפרות סדר נפצעו חמשת הלוחמים ונהרגו שני הפלסטינים.