נעצרו צלפים מחברון שפצעו ישראלים

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת לשב"כ, צה"ל והמשטרה נתפסו שני אחים פלסטינים תושבי העיר שביצעו כמה פיגועי ירי לעבר חיילים ואזרחים בחודשים האחרונים בהם נפצעו ארבעה ישראלים. בחקירתם הובילו לשני הרובים בהם השתמשו

רובה הצלפים בו בוצעו הפיגועים (תקשורת שב"כ)

אחרי כמה חודשים במהלכם בוצעו מספר פיגועי ירי נגד חיילים ואזרחים ישראלים בחברון הצליחו שב"כ, צה"ל והמשטרה לשים את ידם על האחראים - שני אחים פלסטינים שפצעו ארבעה ישראלים באמצעות ירי ברובי צלפים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך חקירתם של החשודים בשב"כ, הוסגר רובה צלפים מאולתר, באמצעותו בוצעו הפיגועים, וכן רובה נוסף מסוג "קרלו", שבאמצעותו תכנן אחד האחים לבצע פיגועים נוספים. את הנשק הם החביאו ככל הנראה במסגד "אל מג'האדין" בחברון.

האחים העצורים, תושבי שכונת אבו סנינה בעיר, הם נצר פיצל מחמד בדוי, פעיל חמאס בן 23, ואכרם פיצל מחמד בדוי, בן 33. בתחילת נובמבר ביצעו השניים ירי לעבר מערת המכפלה, ממנו נפצעו שני מתפללים באורח בינוני-קשה וקל. במקרה זה הניח אכרם את הרובה על אדן חלון בדירה שפונה למערת המכפלה - וירה. לאחר ביצוע הפיגוע, המשיכו השניים לחגיגות חתונתה של בת דודתם.

מהחקירה עלה כי נצר החליט לבצע את הפיגוע בעקבות מותה של מפגעת מבוגרת מחברון, שביצעה פיגוע דריסה סמוך לגשר חלחול באותו יום. בסוף אותו חודש ביצעו השניים ירי לעבר כלי רכב שהיו בדרכם למערת המכפלה, אירוע בו לא נפגע איש, אך נגרם נזק לכלי רכב. נצר המתין למעבר של חיילים או "מטרה אחרת" ומשזיהה חייל סמוך למערת המכפלה, ביצע ירי לעברו, אך החטיא.

ב-3 בינואר ביצעו השניים ירי לאותו כיוון, ממנו נפצעה צוערת צה"ל בת 20 באורח בינוני-קשה. בשעות הצהריים הבחין נצר בקבוצת חיילים ברחבה הסמוכה למערת המכפלה וביקש מאחיו אכרם להגיע בדחיפות לאותה דירה ממנה ביצעו את הירי בפעמים הקודמות. אכרם הגיע עם הרובה וביצע ירי לעבר קבוצת החיילים ממנו נפגעה הצוערת.

באותו היום, הציע אכרם לנצר לבצע פיגוע ירי נוסף לעבר מחסום צה"ל בצומת "הכבשים" והשניים נסעו ברכבו של אכרם, התמקמו במחצבת אבן באיזור ואכרם ביצע ירי לעבר החיילים במחסום. השניים שמעו את צעקות החיילים לאחר הירי ונמלטו מהמקום. כתוצאה מהירי, נפגע חייל צה"ל באורח קל.

ב-9 בינואר נעצר נצר לחקירה, ושבוע לאחר מכן ביצע אכרם ירי בגפו, מנמו לא נפגע איש. בחקירתו דיווח כי ביצע את הירי כדי להסיט את החשדות מאחיו שנעצר. לאחר הפיגוע החביא אכרם את רובה הצלפים המאולתר בתוך מנוף במחצבה בבעלות משפחתו באזור התעשייה בדרום חברון.