חודש החיפוש אחר שרידי קצין שנהרג ב-1962

בצה"ל גיבשו תכנית צלילות חדשה בכינרת, שמטרתה לנסות ולמצוא את שרידי גופתו של סגן יקיר נווה ז"ל, שנהרג בהתרסקות בכינרת לפני למעלה מ-50 שנה. בצה"ל הדגישו: אין מידע חדש שיוביל בוודאות למציאת הגופה

סגן יקיר נווה ז"ל (אתר חיל האוויר)

האם הפעם יימצא קצה חוט? דובר צה"ל הודיע כי היום (ראשון) יחודשו החיפושים אחר שרידי גופתו של סגן יקיר נווה ז"ל - שהתרסק בכינרת בשנת 1962 וגופתו לא נמצאה עד כה. בצה"ל הדגישו כי חידוש החיפושים נעשה על פי תכנית, ולא בעקבות ממצאים או מידע חדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מבצע החיפושים, שנקרא "יקיר הים", צפוי להימשך כחודשיים ויכלול צלילות באזור אגם הכינרת. במסגרת החיפושים יפעלו היחידה למשימות תת-מימיות של זרוע הים ויחידות נוספות של חיל האוויר ואגף כוח האדם.

סגן יקיר נווה ז"ל, שנולד ב-1939 ברמת גן, התגייס ב-1957 ושירת כטייס בחיל האוויר: בטיסת אימונים ב-7 במאי 1962 התרסקו בכינרת נווה ז"ל, מדריך בבית הספר לטיסה, יחד עם פרח הטיס עודד קוטון ז"ל.

כשנה לאחר ההתרסקות נמצאה גופתו של קוטון ז"ל בין שברי המטוס על קרקעית הכינרת, והוא הובא למנוחות בקיבוץ דפנה שבגליל העליון. מצבה לזכרו של סגן יקיר נווה ז"ל הוקמה בחלקת הנעדרים בבית הקברות הצבאי בהר הרצל שבירושלים.