הוסר החשש לחדירה בעוטף עזה

לאחר שעתיים דרוכות, תפסו כוחות הביטחון שלושה פלסטינים לא חמושים באזור גדר רצועת עזה. קודם לכן הונחו התושבים להישאר בבתיהם

הוסר החשש לאירוע בגזרת עוטף עזה: תושבים ביישובי דרום המועצה האזורית אשכול הונחו הבוקר (שבת) להישאר בבתיהם, בשל חשש לאירוע ביטחוני באזורם. לאחר כשעתיים, נתפסו שלושה פלסטינים לא חמושים והכוננות הוסרה. מחקירתם של השלושה עולה כי הם ברחו מהרצועה וחיפשו אוכל: הם הועברו להמשך חקירת כוחות הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלושת הפלסטינים נתפסו באזור החממות בגוש צוחר: מהחקירה הראשונית בשטח עולה כי הם ברחו מהרצועה בעקבות המצב הקשה ללא אוכל, ואמרו כי "נמאס להיות שם". עד כה לא עולה חשד לכוונה מצידם לבצע פיגוע. מספר צירי תנועה נסגרו זמנית ונפתחו בסיוע המשטרה.

הסריקות באזור נערכו בערפל כבד, בשל תנאי מזג האוויר. מדובר צה"ל נמסר כי פרטי האירוע עדיין נבדקים: בשעות הבוקר המוקדמות זיהה כוח של צה"ל חשד לחדירה סמוך לגדר, וכוננות הוכרזה ביישובים הסמוכים - עד שהוסרה בעקבות התפיסה.

נתניהו הבטיח: לבנות מכשול בקרוב

ביום חמישי נפגשו ראשי הרשויות בעוטף עזה - ובהם גדי ירקוני, ראש מועצת אשכול - עם ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון. הצדדים דנו בהקמת המכשול בגבול לצד הליכי פיתוח והטבות מס. ירקוני סיפר לאחר הפגישה כי נתניהו הדגיש שמדינת ישראל פועלת להקים בגבול הרצועה מערכת הגנתית פורצת דרך להתמודדות עם איום המנהרות ושאין ולא תהיה בעיה תקציבית להקמת המכשול.

רק אתמול השמיע מנהיג חמאס בעזה, איסמעיל הנייה, איומים נוספים כלפי ישראל - ואמר כי גל הטרור צפוי להימשך עוד זמן רב. "האינתיפאדה תימשך והיא התפנית האסטרטגית הגדולה ביותר בתולדות הסוגיה הפלסטינית", טען הנייה בנאום פומבי ברצועה.

המשיך לאיים. הנייה

חמאס: "תבוסת הכיבוש - ריאלית"

"דבר לא יעצור את האינתיפאדה", הדגיש הנייה במהלך נאומו שנישא בטקס ברפיח. "לא האויב הכובש וגם לא שיתוף הפעולה הביטחוני עם הרשות הפלסטינית". במהלך הטקס בו נאם הנייה, ביצעו המארגנים מפגן כוח שבמסגרתו דימו פיצוץ של אוטובוס "אגד".

בדבריו התייחס הנייה למוחמד אל-קיק, העציר המנהלי שהפסיק את שביתת הרעב שלו, בעקבות הסכם שנחתם מול ישראל, לפיו ישראל לא תחדש את צו המעצר נגד אל-קיק. "הניצחון של אל-קיק הוא ההוכחה לכך שתבוסת הכיבוש היא דבר ריאלי", אמר הנייה.