אליאב נהרג: "אדם שקט ומלא עוצמה"

אליאב גלמן, קצין במילואים בן 31 מהיישוב כרמי צור, הוא הישראלי שנהרג מהירי לעבר המחבל שניסה לדקור בצומת הגוש. אליאב, קרוב משפחתו של בניה שראל שנהרג ב"צוק איתן", הותיר אחריו אישה בהיריון ושני ילדים‎

אליאב גלמן, בן 31 מכרמי צור, הוא הישראלי שנהרג במהלך הפיגוע שאירע היום (רביעי) בצומת גוש עציון. מתחקיר ראשוני עולה כי גלמן נהרג ככל הנראה כתוצאה מירי הנטרול שבוצע לעבר המחבל. הוא יובא למנוחות הערב בשעה 21:00 בבית העלמין בכפר עציון.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

גלמן, נשוי לרינת הנמצאת בהיריון מתקדם ואב לשני בנים, יאיר ויואב. הוא סיים את שירותו הצבאי בקבע לפני מספר חודשים ובכוונתו היה לפנות לעבודה בתחום הביטחון. בימים האחרונים היה גלמן בשירות מילואים.

הוא גדל בקריית ארבע, נישא לרינת שמאי מאלון שבות ולאחר נישואיהם קבעו את ביתם בכרמי צור. גלמן הוא גם קרוב משפחתו של רב סרן בניה שראל ז"ל, שנהרג במבצע צוק איתן. "אליאב אדם שקט ומלא עוצמה שנתן רבות מחייו למען העם והארץ", נמסר מטעם היישוב בו התגורר.

"המובחר שבחבורה", כינה אותו אחיו, זמן קצר לאחר מותו. "אליאב שהיה מ"פ, לוחם דגול, בעל מידות, מצוין, דייקן, אהוב, אוהב, קשור לעם ישראל, לארץ ישראל, לטובת ישראל, היה עמל בתורה כל יום".

(באדיבות המשפחה)

גלמן עמד בצומת גוש עציון עם אדם נוסף לכיוון דרום. המחבל הפלסטיני החל לרוץ לעברו כשהיה עם גבו אליו, אולם אליאב הבחין בו מתקרב, הסתובב, שלף לעברו את נשקו האישי ולפי עדי ראייה אף הספיק לירות שני כדורים.

מיד לאחר מכן נפגע גלמן בפלג גופו העליון, ככל הנראה מכדור שנורה לעבר מהחבל. הכדור נורה על ידי חיילים שעמדו במרחק של כמה עשרות מטרים, והבחינו במחבל רץ לעבר אליאב. הם ירו בו ואחד הכדורים פגע בשוגג באליאב שנפצע אנושות.

(באדיבות המשפחה)

הוא פונה לבית החולים שערי צדק בירושלים, שם נלחמו הרופאים על חייו במשך שעתיים, אך נאלצו לבסוף לקבוע את מותו. בני משפחתו קיבלו את ההודעה על מותו בבית החולים. טרם נקבע מועד הלווייתו.