קצין במילואים נהרג מירי לעבר מחבל

מחבל חמוש בסכין ניסה לדקור קצין במילואים בטרמפיאדה בצומת גוש עציון ונוטרל על ידי כוח צה"ל שהיה במקום. כתוצאה מהירי לעבר המחבל נפגע ככל הנראה בשוגג גם הקצין, שפונה לביה"ח שערי צדק בירושלים במצב אנוש, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו

מחבל פלסטיני חמוש בסכין ניסה לדקור קצין במילואים שעמד בטרמפיאדה בצומת גוש עציון. כוח צה"ל שעמד במקום פתח באש לעבר המחבל ונטרל אותו. הקצין שהותקף על ידי המחבל נהרג, לאחר שנפגע בשוגג מירי כוחות הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוותי מגן דוד אדום שהגיעו לצומת העניקו טיפול ראשוני לקצין, שנפגע בפלג גופו העליון, ופינו אותו לבית החולים שערי צדק בירושלים כשמצבו מוגדר אנוש, אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי כוח צה"ל שעמד בטרמפיאדה הבחין במחבל שמנסה לדקור את הצעיר ופתח לעברו באש. המחבל נוטרל ונפצע בינוני. בצה"ל מעריכים כי הצעיר הישראלי שנהרג היה בקו האש ונפגע בשוגג מהירי של הלוחמים.

(דוברות כב״ה והצלה יו״ש)

"כשהגענו למקום ראינו גבר בשנות ה-30 לחייו לחייו כשהוא מטופל על ידי כוח רפואה של צה"ל שהיה במקום", סיפר אבא ריצמן, חובש בכיר במד"א. "העברנו אותו אלינו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו בדחיפות לבית החולים, תוך כדי הענקת טיפול רפואי מציל חיים".

בהכנת הידיעה השתתף יואב אבן