הותר לפרסום: המחבל שדקר אישה ברהט נעצר

השוהה הבלתי חוקי, שדקר אישה שערכה קניות בשוק בעיר ופצע אותה בינוני, נעצר ואף כיוון את השוטרים לעבר המקום בו זרק את הסכין. האישה שנפצעה שוחררה לאחר מספר ימים מבית החולים. מהחקירה עולה שמדובר בצעיר מאזור חברון, שהועסק כשוהה בלתי חוקי אצל משפחה - שלא ידעה על כוונתו

תם המצוד אחר המחבל שנמלט ותועד במצלמות אבטחה: הצעיר שדקר לפני כשבועיים וחצי אישה ברהט ופצע אותה בינוני נעצר ארבעה ימים אחרי הפיגוע - כך הותר היום (רביעי) לפרסום. המעצר בוצע בתום פעילות חקירתית משותפת של משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי. החשוד, שוהה בלתי חוקי כבן 17.5 מהכפר יאטה ליד חברון, עבד בעבודות מזדמנות אצל משפחה מרהט - שמביתה יצא לבצע את הפיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

בדקות שלאחר הפיגוע שאירע לפני כשבועיים וחצי פתחו כוחות המשטרה בסריקות נרחבות בניסיון לעלול על מסלול הבריחה של החשוד. ממצאים פורנזיים שנאספו הביאו לאיתורו של החשוד ולמעצרו בביתו בשטחים מספר ימים לאחר הפיגוע.

למד את מסלולי הבריחה בעיר

מחקירתו של המחבל בשב"כ עולה כי לפני ביצוע הפיגוע המחבל למד את אזור הפיגוע וצירי המילוט ממנו, ואסף מידע נוסף לקראת הפיגוע. החשוד סיפר לחוקרים כי הושפע מסרטים של פיגועים ומתעמולה בהם צפה בטלוויזיה, בין היתר בערוץ אל-אקצא. עוד התגלה כי בעבר השתתף באירועים אלימים כלפי כוחות צה"ל באזור יהודה ושומרון.

"החשוד ונוספים מבני משפחתו ניצלו פרצות בגדר ההפרדה ובסיועם של תושבים מהנגב נכנסו לתחומי ישראל ושהו בה באופן בלתי חוקי", הדגישו בשב"כ. מהחקירה עלה כי המשפחה אצלה הועסק החשוד לא ידעה על מעשיו.

הסכין שזרק המחבל לאחר הפיגוע (חטיבת דובר המשטרה)


"מהרגע הראשון לאירוע הדקירה בשוק רהט, כל העיר נבחריה ותושביה אמרו בבטחון מלא כי מבצע הדקירה לא תושב העיר והוא אך ורק תושב הרשות הפלסטינית", אמר סגן ומ"מ ראשעיריית רהט, עטא אבו מדיעם. "תושבי רהט נגד אלימות ובעד דו קיום ושלום. בשם כל העיר רהט אני קורא לכל שכינינו היהודים לשוב ולבקר בעיר רהט יותר מבעבר. בואו נחזק את הקשר בין שני העמים".

כך נמלט החשוד לאחר הפיגוע

במהלך חקירתו החשוד קשר את עצמו למיוחס לו ואף הוביל את החוקרים לסכין ששימשה אותו לביצוע הדקירה. בימים הקרובים יוגש כנגדו כתב אישום.

יומיים לאחר הפיגוע פורסם לראשונה בחדשות 2 תיעוד ראשון של החשוד כשהוא נמלט מהזירה: מצלמות האבטחה של אחד הבתים תיעדו את הצעיר בורח בין הבניינים ביישוב.

האישה שנפצעה, שלומית גונן בת 65 מקיבוץ משמר הנגב, נדקרה בצווארה בזמן שביצעה קניות בשוק בעיר הבדואית. מעדויות שנאספו בזירת האירוע עולה כי היא הגיעה למקום יחד עם בני משפחתה, כשלפתע התנפל עליה המחבל, דקר אותה והצליח לברוח. 

צוות מד"א שהגיע למקום, פינה אותה באמצעות ניידת טיפול נמרץ לחדר הטראומה בבית החולים סורוקה שבבאר שבע. מספר ימים לאחר הפיגוע היא שוחררה מבית החולים במצב טוב. 

כוחות גדולים של משטרה הוזעקו לזירה ופתחו בסריקות לאיתור הדוקר, ככל הנראה שוהה בלתי חוקי. זמן קצר לאחר האירוע התחזקה ההערכה כי הוא בוצע על רקע לאומני.

הדוקר נמלט מהמקום (רהט, היום) (עד ראייה)