סגן שר הביטחון: "לא מכיר הנחייה לצאת בלי נשק"

כבר לפני ארבעה חודשים, בתחילתו של גל הטרור שאלו חברי כנסת שונים את שר הביטחון מדוע לוחמי צה"ל יוצאים לחופשה בלי נשקם. מי שהשיב לשאלות היה סגן השר אלי בן דהן שטען כי אינו מכיר את ההוראה. בלשכתו של בן דהן טענו: "התגובה שלו נמסרה מלשכת יעלון"

הרמטכ"ל גדי איזנקוט הנחה אתמול (שני) כי כל לוחמי צה"ל שיוצאים לחופשה, גם לחופשת רגילה, יצאו לבתיהם עם נשקם. ההנחייה של איזנקוט הגיעה בעקבות הרצח של סמ"ר ינאי ויסמן שיצא לביתו ללא הנשק ונרצח בפיגוע בסניף רמי לוי בשער בנימין. כעת מתברר שההוראה שלא לצאת עם נשק לחופשה, כלל לא הייתה מוכרת לצמרת מערכת הביטחון.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כבר לפני ארבעה חודשים, בתחילתו של גל הטרור, העלה חבר הכנסת ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) שאילתא לשר הביטחון בנושא ההנחייה השנויה במחלוקת. לדבריו של סולמינסקי, לוחמי צה"ל בסדיר ובמילואים יוצאים לביתם ללא נשק בתקופה מתוחה - שלא בצדק.

מי שהשיב לשאילתות לא היה השר יעלון, אלא סגן השר, אלי בן דהן. בתשובתו טען סגן השר כי אינו מכיר הנחייה שכזו, אלא במקרים של תקופות ספציפיות.

ההוראה לא לצאת עם נשק לא הייתה ידועה

"יש לי שני בנים בצבא ובתקופת הטירונות אני יודע שמפקידים את הנשק" אמר סגן השר. "אני לא מכיר הנחייה כזו מעבר לתקופה זו". תשובה זו ניתנה גם לחבר הכנסת מייקל אורן (כולנו), ששאל שאלה דומה לגבי חיילים בודדים.

בלשכתו של בן דהן הגיבו לטענות ומסרו: "התשובה שמסר סגן השר בן דהן נמסרה מלשכתו של שר הביטחון יעלון".